Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Skuterem wodnym uderzył w linę na Zalewie Zemborzyckim. Mężczyzna walczy o życie

W ciężkim stanie trafił do szpitala mężczyzna, który został wyciągnięty z Zalewu Zemborzyckiego. Kilkanaście minut trwała jego reanimacja.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20:45 na Zalewie Zemborzyckim. Pływający skuterem wodnym mężczyzna uderzył w linę od naciągu słupa, na terenie wyciągu nart wodnych. W wyniku tego spadł ze skutera do wody.

Na pomoc ruszyli przypadkowi świadkowie, którzy w pobliżu również pływali na skuterach wodnych. Wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Ponieważ nie dawał on oznak życia, powiadomili służby ratunkowe, sam zaś przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

 

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Trwająca kilkanaście minut akcja reanimacyjna przyniosła skutek i mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)
2018-07-27 22:05:53

26 komentarzy

  1. Dobrze mówi Sternik!
    Dla tych co się zastanawiają nad oznaczeniem linek:
    A może trzeba by fluorescencyjne bojki z napisem „uwaga brzeg – prosimy zwolnić aby nie uszkodzić sobie motorówki/skutera”, i „uwaga pomost”.
    A w McDonaldzie na słomkach: „nie wkładaj do oka”.

    • W McDonaldzie (tylko, że amerykańskim) jakaś idiotka poparzyła się podaną kawą, skierowała sprawe do amerykańskiego sądu tłumacząc, że nie było informacji, że kawa jest gorąca, a sąd zasądził ponad 3 bańki baksów odszkodowania. Więc jak u nas w McDonaldzie znajdą się napisy typu:” nie wkładaj słomki do oka”, albo instrukcje użycia łyżki do jedzenia – wcale się nie zdziwię.