Śmiertelnie potrącił 83-latkę i uciekł. Został zatrzymany

Policja zatrzymała sprawcę śmiertelnego wypadku. Mężczyzna w piątek w miejscowości Gęś w powiecie parczewskim potrącił pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek przed godz. 16 w miejscowości Gęś w gminie Jabłoń. Na lokalnej drodze, samochód osobowy uderzył w idącą poboczem starszą kobietę. Kierujący pojazdem, nie zatrzymując się by udzielić pomocy poszkodowanej, od razu odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkom udało się zapamiętać markę oraz część numeru rejestracyjnego pojazdu.
Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe oraz policja. Niestety nie udało się uratować życia pieszej, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Wiadomo było m.in. to, że kierowca nie jechał sam, był z nim pasażer. Dodatkowo na miejscu wypadku pozostało kilka elementów z uszkodzonego auta.

Pisaliśmy o tym TUTAJ

Parczewscy policjanci już kilka godzin od zdarzenia ustalili przypuszczalnego sprawcę. Po północy, na terenie jednej z posesji w gm. Milanów, odnaleźli fiata uno, który posiadał widoczne po wypadku uszkodzenia. Zatrzymano również 27-latka, który kierował pojazdem oraz jego 57-letniego pasażera.

Obaj mężczyźni byli pijani. Jak nas poinformowano, tego wieczoru kilkukrotnie jeździli do pobliskiego sklepu po alkohol. Podczas kolejnej podróży doszło do potrącenia. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 2,8, zaś u pasażera 2,4 promila alkoholu w organizmie. Pobrana została od nich także krew do badań, obaj trafili do policyjnego aresztu.

-Dzisiaj obydwaj doprowadzeni zostaną do prokuratury, gdzie zapadanie decyzja o ich dalszym losie. Kierujący pojazdem odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanej pomocy. Ten ostatni zarzut usłyszy także pasażer pojazdu. Policjanci wnioskują dla sprawcy wypadku o tymczasowy areszt, dla pasażera– o dozór Policji – wyjaśnia st. asp. Andrzej Kot z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.


Większy widok mapy

(fot. KPP Parczew)
2014-11-09 14:13:58

7 komentarzy

 1. Po gębie obwiesia widać, e raczej dobrze się bawi sytuacją w jakiej się znalazł.

 2. Tak się tylko zastanawiam jak pasażer miał udzielić pomocy poszkodowanej. Siedział nawalony, na fotelu pasażera, co chyba nie jest zabronione. Miał się katapultować z tego uno czy jak? A może otworzyć drzwi i bohatersko wyskoczyć?

  • Wystarczyłoby, żeby uniemożliwił pijanemu kierowanie samochodem już przy pierwszym wyjeździe po alkohol.

  • Wiesz co to telefon komórkowy? Taki wynalazek z XX. wieku, w dzisiejszych czasach prawie każdy go ma.

 3. ponoć to był fiat uno ale inne numery rejestracyjne niz zatrzymany, może to ktoś inny to zrobił a wszystko poszło przy okazji na tego chłopaka, ponoć niska osoba kierowała.

 4. Niska czy wysoka osoba ma taki sam obowiązek w razie wypadku. Staruszka nie żyje. Bohater zbiegł z miejsca wypadku. Taka Polska właśnie….

 5. Syn **** z******m gołymi rękami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika