Śledziły na zakupach starszą mieszkankę Lublina, potem za nią poszły i okradły

Nasza Czytelniczka chce, aby ta informacja była przestrogą dla starszych osób. Wczoraj jej babcia padła ofiarą oszustek, starsza kobieta przebywa obecnie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Lublina. Babcia naszej Czytelniczki była na zakupach, jednak nie wiedziała, że śledzą ją dwie kobiety. Kiedy mieszkanka Lublina wyszła ze sklepu, jedna z oszustek zaproponowała, że pomoże jej zanieść zakupy do domu.

Kiedy jedna wnosiła zakupy do mieszkania do kuchni, druga z kobiet przeszukiwała już mieszkanie. Co więcej oszustki proponowały zakup ubrań, obie miały wschodni akcent.

Z relacji Czytelniczki wynika, że kiedy jej babci proponowano ubrania to w pewnym momencie usłyszała dźwięk zamykanej szuflady i zrozumiała, co się dzieje. Wygoniła kobiety z mieszkania i zauważyła brak 50 zł. Cała sytuacja odbiła się negatywnie na zdrowiu starszej kobiety i trafiła ona do szpitala ze stanem przedzawałowym. Sprawa została zgłoszona na policję.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. złapać i wydalić z zakazem wjazdu dożywotnio…. tylko czy sędziowie mają kokones, wątpię

 2. Standardowy numer dwie Na jedna

 3. Znaleźć, rozstrzelać odesłać za bug z rachunkiem za szkody.

 4. „Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Lublina. Babcia naszej Czytelniczki była na zakupach, jednak nie wiedziała, że śledzą ją dwie kobiety.” – to skąd wiadomo, że ją śledziły?

  • Babcia zorientowała się, że ją śledziły po zapachu, po rybim zapachu, a dosłownie po zapachu śledzia.

 5. starszemu czlowiekowi nie wytlumaczysz… czlowiek dziecinnieje na starosc i ma, niestety, intelekt na poziomie dziecka… w sensie takim, ze ciezko kojarzy fakty, nie mysli logicznie i jedt bardzolatwowierny

 6. Ta babcia to chyba od niedawna mieszka w Lublinie. Wnuczka o takich przekrętach powinna babci przynajmniej raz w tygodniu przypominać, a nie po fakcie. JA tak robię co drugi dzień i raz w tygodniu odwiedzam i tłumaczę !!! ( Nie Babcię tylko Mamę )

 7. Broń palna, czarnoprochowa jest do nabycia … bez zezwolenia. Mam i używam ( oczywiście na prywatnej działce poza Lublinem i do celów sportowych !!! ) Oszust to cel sportowy, a nie osoba – tak myślę .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS