Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Skradzionym w Rumunii audi podróżowali dwaj obywatele Białorusi (zdjęcia)

Dwaj obywatele Białorusi trafili do tymczasowego aresztu. 35 i 36-latek podejrzani są o paserstwo pojazdy marki Audi Q8 o wartości ponad 700 tys. zł. Auto zostało skradzione w Rumunii, natomiast mężczyźni wpadli na przejściu granicznym w Terespolu, gdy próbowali opuścić nasz kraj.

– W miniony poniedziałek dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że funkcjonariusze PSG w Terespolu podczas odprawy granicznej ujawnili samochód marki Audi Q8 pochodzący z przestępstwa, do której doszło na terenie Rumunii. Samochodem podróżowali dwaj obywatele Białorusi w wieku 35 i 36 lat. Młodszy z mężczyzn dodatkowo posiadał przy sobie sfałszowany dokument prawa jazdy – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, zaś pojazd trafił na strzeżony parking. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Terespolu. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa. Dodatkowo 35-latek podejrzany jest o czynienie przygotowań do użycia wcześniej podrobionego dokumentu prawa jazdy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wobec obydwu zatrzymanych bialski sąd zastosował na wniosek Policji i prokuratury najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradzionym w Rumunii audi podróżowali dwaj obywatele Białorusi (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Skradzionym w Rumunii audi podróżowali dwaj obywatele Białorusi (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

6 komentarzy

  1. ??????????????????

  2. Rumuni ! Przyjeżdżajcie do Polski, Wasz samochód już tu jest !!!
    Oczywiście dzięki Bogu.

  3. A Rumuni komu ukradli to wcześniej ?

  4. Wschodnią strona kradnie na potęgę

  5. 700 tys? Za tyle kupujesz sq8 w V8 full opcje albo rs q8 z ubozszym wyposazeniem. A tu pewnie 3.0tdi albo 3.0tfsi. Ciekawe kto podal taka wartosc…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo