Przed sklepem w centrum Lublina, zadając ciosy nożem, zabił 27-latka. Tłumaczy, że się tylko bronił

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który w centrum Lublina zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Jeden z nich zginął na miejscu. Wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do awantury i bójki.

W środę przed Sądem Okręgowym w Lublinie ruszył proces w sprawie zabójstwa Mateusza K., do jakiego doszło 24 lutego w centrum Lublina. Późnym wieczorem, przed jednym ze sklepów przy ul. Narutowicza, wywiązała się kłótnia pomiędzy młodymi mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i zaatakował nim dwóch rywali. W efekcie 27-latek zginął na miejscu, jego kolega z raną kłutą uda trafił do szpitala.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, 27-letni Mateusz K. wraz ze kilkoma znajomymi wstąpili do Żabki na drobne zakupy. Niebawem do sklepu weszło dwóch mężczyzn: Kamil K. i Włodzimierz P. Kamilowi K. nie spodobało się jednak, że grupa osób prowadzi sobie pogawędkę z obsługą sklepu, blokując jednocześnie swobodne przejście. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia.

Kiedy obaj mężczyźni po dokonaniu zakupów opuścili sklep, za nimi podążył Mateusz K. wraz z grupą znajomych. Kamil K. i Mateusz K. zaczęli się szamotać, a po chwili rozpoczęła się bójka. Grupa znajomych przewróciła Kamila K. a następnie zaczęli go kopać. Włodzimierz B. starał się rozdzielić obie strony, co mu się na pewien czas udało.

Obie strony zaczęły się przechwalać kim są i ile mogą, a także jak długo każdy z nich spędził w więzieniu. Nie szczędzili przy tym wyzwisk. W pewnym momencie atmosfera znów stała się napięta, a Kamil K. wyciągnął nóż i wbił go w udo Damiana K. Następnie podszedł do Mateusza K. i zaczął mu zadawać ciosy w klatkę piersiową. Później okazało się, że czterokrotnie dźgnął go nożem. Po wszystkim Kamil K. i Włodzimierz P. uciekli. Ukryli się w mieszkaniu drugiego z mężczyzn.

Co ważne, wszystko działo się pod okiem kamer monitoringu. Zarejestrowane nagrania stanowią teraz jeden z dowodów w sprawie. Przed sądem Kamil K. tłumaczył, że to on został zaatakowany, napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Kiedy znów zareagowali agresją wobec niego, 31-latek postanowił się bronić.

Kamilowi K. za zabójstwo grozi nawet dożywocie. Przed sądem odpowiada również Włodzimierz P., którego prokuratura oskarżyła o utrudnianie śledztwa i ukrywanie kolegi.

 

(fot. lublin112)
2018-09-12 20:00:50

8 komentarzy

 1. Niech teraz pogłębia te znajomości z więzienia, następnym razem z pewnością mu się przydadzą

 2. Grupa zaatakowała dwóch chłopów po tym jak za nimi poszla. Potem przewrócili Kamila i zaczęli go atakować.
  Kiedy jeden z nich zaczął się bronić to okazalo się że jest to zabronione a wręcz nielegalne.
  Dziwny kraj.

 3. Fresh market a nie zabka…

 4. zAUWAŻYLIŚCIE ŚNIEG ? WE WRZESNIU ???

 5. patola sama sie wyeliminuje, gdyby ich tylko sterylizowac za wczasu nastalyby piekne czasy

 6. to już wiemy kto będzie mógł pochwalić się lepszym portfolio

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ