690 680 960

Seryjny włamywacz w rękach grupy śledczej „Hydra” (wideo)

Lubelscy policjanci ze specjalnej grupy śledczej zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie włamania do domów i mieszkań na terenie Lublina. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na co najmniej 70 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci z Lublina, sprawca zabierał z domów i mieszkań pieniądze, kosztowności oraz wartościowe przedmioty takie jak tablety czy laptopy. Łączne straty z trzech włamań, do których doszło w kwietniu na terenie Lublina wyniosły ponad 70 tys. zł.

Mundurowi ustalają, ile jeszcze włamań ma na swoim koncie 42-latek. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Dziś mężczyzna do tych spraw został tymczasowo aresztowany. Co więcej był poszukiwany listem gończym w związku z karą ponad 2 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Był także notowany za rozboje i włamania. Do zatrzymania doszło w Lublinie przy wsparciu kontrterrorystów z KWP w Lublinie gdy 42-latek jechał samochodem.

Powołanie grupy „Hydra”

W celu ustalenia i zatrzymania sprawców włamań do domów i mieszkań decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie została powołana grupa śledcza pod kryptonimem „Hydra”. W jej skład wchodzą m.in. kryminalni z KWP oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

(fot. wideo Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Popisy psiarskich jakby zatrzymywali co najmniej szefa mokotowskich gangusów a nie włamywacza hahaha

 2. Brawo POLiCJA

 3. Onufry z Czereśni

  Jak to jest, na, filmiku widać dokładnie, że zanim dobiegła Policja, od strony pasażera już otwierają, się drzwi – tak działa groźny przetępca, do którego wyskynia są antyterroryści??

 4. Śmiech, po co to było, terrorysta??
  Zwykły złodziejaszek, pfff. Brawo popisów.

 5. Daj go na Ukrainę wyszkolimy do zadań specjalnych posłuży na tyłach wroga o ile ma jaja.

 6. Na 70 tyś można okraść jedno mieszkanie chyba że okradał Meliny to swój swojego po co się wtrącać. Złapali lumpa a szczycą się jak by złapali gangstera

 7. Nie no hit. Środek dnia, sam środek osiedla rodzice wychodzą na spacery z małymi dziećmi a wyskakują z ostrą bornią na typa, który okrada mieszkania. Dodatkowo wiedzą, że to robi w ramach recydywy… Wielki gangus i bandyta…
  No tu chyba ewidentnie kogoś poniosło akcja jak na terrorystę.
  Dodatkowo widać, że At-ki poruszają się Lwowską, Kuronia i Okrzei. Mieszka tam pełno rodzin z małymi dziećmi. Chyba ktoś nie ma co robić… Wstyd i tyle.

  • Dlaczego bronisz złodzieja złodzieju.

   • Gdzie widzisz obronę złodzieja i dlaczego bezpodstawnie nazywasz mnie złodziejem?
    AT to chyba powinno być wzywane do pomocy w aresztowaniu niebezpiecznych przestępców a nie zwykłego złodziejaszka? No chyba, że był bardzo niebezpieczny ale nie ma takiej informacji w artykule. Chwała policji za to, że łapie takich osobników. Sam fakt to super robota!
    Ale nie wystarczy do tego zwykły patrol albo tajniacy?

 8. owocmiłościsebixaikarynynormalnejpolskiejrodziony

  prawilniaki sadzą się w komentarzach, że policjo to, policja tamto, a ja tam uwielbiam patrzeć, jak te gnidy ludzkie są tyrane przez policję. szkoda, że daliście muzykę, bo jeszcze bardziej lubię słuchać jak ganguski krzyczą „ała, nie bijcie mnie panowie” „jestem spokojny”. brawo policja

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas