Ściany się trzęsą, budynki pękają. Mieszkańcy ul. Sławinkowskiej mają dość pędzących aut

Pędzące z nadmierną prędkością pojazdy, których kierowcy omijają przebudowywane skrzyżowanie al. Sikorskiego i Solidarności, są problemem dla mieszkańców ul. Sławinkowskiej. Obawiają się oni o swoje bezpieczeństwo, gdyż ulica ta, jest kręta i wąska i nie posiada chodnika.

Odkąd rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania al. Solidarności i ul. Sikorskiego w Lublinie, ruch pojazdów na ul. Sławinkowskiej zwiększył się kilkukrotnie. Jak twierdzą mieszkańcy, dotąd spokojna osiedlowa uliczka, zmieniła się w drogę szybkiego ruchu. A to niesie za sobą wiele uciążliwości. – Każdego dnia od godz. 5 rano do późnych godzin wieczornych, na odcinku od ronda Reagana, do wyjazdu na al. Warszawską, pędzące ponad 60 km/h i co najgorsze, wyprzedające się samochody, uniemożliwiają nam normalne i bezpieczne funkcjonowanie – alarmuje pani Katarzyna.

Ulica Sławinkowska jest na tym odcinku bardzo wąska, kręta i od posesji nr 16 do al. Warszawskiej, nie posiada normalnego chodnika dla pieszych. Poruszanie się pieszo jest praktycznie niemożliwe, pędzące samochody, żeby się ominąć, wjeżdżają bowiem na przysłowiowy „chodnik”, na trawniki i krawężniki. – Większość lubelskich „biegaczy” całkowicie zrezygnowało z tej trasy. Bieganie tu jest po prostu śmiertelnie niebezpieczne, a przecież jest to jedna z tras, którą można dotrzeć do drogi rowerowej i trasy biegowej wzdłuż obwodnicy. Spacer do Ogrodu Botanicznego również przestał być przyjemnością, a stał się istną walką o to, jak bezpiecznie przebiec i dotrzeć do wejścia do ogrodu od ul. Sławinkowskiej, zwłaszcza, że na tym odcinku nie ma żadnego przejścia dla pieszych – dodaje mieszkanka ul. Sławinkowskiej.

Kolejnym problemem mieszkańców ma być wjazd i wyjazd z garażów lub z bocznych uliczek. – Jest to dla nas ruletka, uda się albo się nie uda i tak jest codziennie. Pędzące samochody nie pozostają również bez wpływu na stan techniczny budynków przy naszej ulicy. Ponieważ droga nie jest przystosowana do tak dużego nasilenia ruchu, budynki się trzęsą a ściany pękają. Nikt nie pomyślał o tym, żeby cały ruch skierować w miarę szeroką i bezpieczną ul. Zbożową, czy też przewidując wzrost natężenia ruchu, ewentualnie zamontować na Sławinkowskiej progi zwalniające – wyjaśnia nasza czytelniczka.

Mieszkańcy twierdzą, że zgłaszali ten problemu na policję, jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów. Patrol owszem przyjechał, ustawił się obok skrzyżowania z al. Warszawską i czekał na kogoś, kto przekroczy prędkość 30 km/h przy dojeździe do świateł. Tymczasem jak nas zapewniono w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze pojawiają się na tej ulicy każdego dnia. Zarówno w oznakowanych, jak też nieoznakowanych radiowozach.

– Pomimo wielu sygnałów od mieszkańców tej okolicy, niestety jest coraz gorzej. Mam nadzieję, że przez całkowity brak wyobraźni lubelskich urzędników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ruch na drogach, nikt z mieszkańców nie przypłaci tego swoim zdrowiem lub życiem – dodaje pani Katarzyna.

(fot. google street view)
2017-03-01 08:00:38

30 komentarzy

 1. „…gdyż ulica ta, jest kręta i wąska i nie posiada chodnika”

  A na zdjęciu prościutka droga z chodnikiem…

  • Początek Slawinkowskiej to rzeczywiście kreta wąska uliczka na której nie mieszczą się dw. Wstawione zdjęcie to dalszą część ulicy.

 2. Śmieszne jest to zaskoczenie kiedy człowiek się orientuje, że człowiek mieszka w mieście. A czy ta pani nie jeździ samochodem pod cudzymi oknami? Naprawdę nie zastanawia się wtedy czy ktoś ma chodnik i czy mu to nie przeszkadza?

 3. no niestety, ale tak będzie do oddania wiaduktu. Przecież nie postawią zakazu wjazdu – to przecież droga publiczna

 4. taki mały psikus jedyne czynne wejście do Ogrodu Botanicznego jest tylko od ul.Willowej, po co więc Pani Katarzyna lizie do wejścia na Sławinkowskiej skoro ono nigdy nie było dostępne dla zwykłych spacerowiczów,chociaż brama tam jest oczywiście. chyba że Pani Katarzyna próbuje wleźć do Ogrodu bez bileciku:)

 5. Wszystko by był ok gdyby kierowcy trzymali się przepisowej prędkości . Przypuszczam że tam tak jak na Sławinku obowiazuje 30/ godz . 60 na takiej drodz to zdecydowaniwe za szybko.

 6. Zdarza mi się jeździć ul. Sławinkowską i jest tam tak wolno że nie da się „pędzić” – Panie redaktorze to tania sensacja i przeginanie.

  • A i dodam że jeśli budynki pękają to trzeba wezwać nadzór budowlany a nie pisać do prasy. Być może zostały źle wybudowane lub są niewłaściwie konserwowane/eksploatowane.

 7. Pękające ściany ?? To trzeba niezwłocznie wezwać nadzór budowlany. Nakażą rozbiórkę, wysiedlą do mieszkania socjalnego np. na Grygowej i tam będzie pani miała ciszę i spokój od przejeżdżających samochodów.

 8. Tam sa takie dziury ze sie 30 nie da jechac

 9. wiejska elita miejskich blokowisk zauważyła, że mieszka w mieście…. buahahahahahahahahahaha

 10. Powinna podziękować, że ktoś chce w ogóle taką „ulicą” jeździć.

 11. Ruch na Sławinkowskiej jest rzeczywiście duży, ale z tymi pędzącymi samochodami to spora przesada.

 12. Co na to Kieliszek ?

 13. Chciałem dodać, że mieszkańcy tego bloku z fotografii parkują samochody na chodniku (co zresztą widać na zdjęciu), co utrudnia zarówno mieszkańcom korzystanie z chodnika, jak i pojazdom omijanie ich.
  Proszę więc najpierw zadbać o przestrzeganie przepisów na własnym podwórku a dopiero później wymagać tego od innych uczestników ruchu.
  Poza tym, tam samochody za bardzo nie pędzą, bo droga jest nierówna, problemem jest mała szerokość drogi, ostre zakręty. No ale tam taka droga jest od 30 lat (sam tam tyle mieszkam), więc jak się kupowało tam mieszkanie to było widać co się bierze. Trzeba przetrzymać remont i wszystko wróci do normy.
  Tylko proszę pamiętać o tych pojazdach parkujących na chodniku – wystarczy porozmawiać z sąsiadami 🙂

  • Pojazd zajmujący prawie cały chodnik, trzeba wykonać tel do Strazy Miejskiej mandacik zasłużony i 1 punkcik karny. Po tym już on tam nie zaparkuje i wszyscy wokół którzy to zarejestują

 14. Prawdziwy dramat !

 15. nie przesadzajmy, na tej drodze nie da się jechać więcej niż 50 na godzinę. jest wąsko i takie dziury że strach 🙂

 16. Ruch samochodowy nie podoba się osobom którzy mają po kilka samochodów?

 17. Nikt nie wyda 3 mln. zł na drogę która za pół roku znów będzie ostoją dla biegaczy .

 18. Jak się skończy remont na Sikorskiego ,to wszystko wróci do normy i pani Katarzyna będzie mogła wychodzić na spacery późnym wieczorem . Przypominam tylko o kamizelce odblaskowej .

 19. Pani Katarzyna to musi być taki osiedlowy moher któremu wszystko przeszkadza, a do tego bez piątek klepki jeśli widzi pędzące w korku samochody i do tego po wąskiej i krętej drodze. Współczuję jej sąsiadom, zapewne codziennie muszą wysłuchiwać pouczeń Pani Najlepiej Wiedzącej co zrobili źle.

 20. Tam się faktycznie dwa rozpędzić? Przecież tam się ledwo da minąć nie składając lusterek albo nie wjeżdżając na chodnik… Nikt chyba z własnej woli nie jeździ tą uliczką, oddadzą skrzyżowanie Ducha/Solidarności, to ruch będzie tylko lokalny.

  • Tak samo jak na Warszawskiej w godzinach kiedy są korki auta jadą prawie przepisowo, ale po godz 22 są tacy którzy rozpędzają się bardzo i do tego strasznie hałasują. Mysle ze o takie analogiczne sytuacje na Sławinkowskiej chodzi.
   Ulica bywa pusta a to powoduje ze niewyżyci kierowcy jeżdzą znacznie szybciej wytwarzając podczas ciszy nocnej DUZO hałasu co z kolej irytuje ze względu na pore okolicznych mieszkańców. Ja ich rozumiem

   • Chyba że tak. Ale takie rzeczy zdarzają się też na osiedlowych uliczkach, nie wydaje mi się żeby od tego „trzęsły się ściany i pękały budynki”. I tak niech się cieszą że nie ma progów zwalniających, to by dopiero były wstrząsy…

 21. Informacja o chodniku też ma niewiele wspólnego z prawdą, bo ostatniego lata był poprawiony i uzupełniony chodnik wzdłuż ogrodu i teraz jest praktycznie na całej długości (przez co zresztą ulica stała się jeszcze węższa i często wymijać się trzeba najeżdżając na rzeczony chodnik – więc remont był raczej syzyfowy).

 22. Jak nie pasuje to niech się wyprowadza … Jaki problem?

 23. Żółte dziennikarstwo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.