Ul. Diamentowa: Wymusiła pierwszeństwo przejazdu, zderzyła się z polonezem

Niewielkie utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na ul. Diamentowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 7 na ul. Diamentowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską zderzyły się dwa samochody osobowe: renault i polonez. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierująca renaultem kobieta, jechała od strony ul. Jana Pawła II. Wykonując manewr skrętu w lewo, w ul. Wrotkowską, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym od strony ul. Zemborzyckiej polonezie. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Zarówno kierująca renaultem, jak i kierowca poloneza nie doznali obrażeń ciała. Ze względu iż w polonezie zaczął ulatniać się gaz, na miejsce wezwano również strażaków. Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

2017-03-01 09:00:43
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. śpieszmy się kochać polonezy,coraz ich mniej

 2. Spieszylo się paniusi STOP jak wół znaki poziome na jezdni tylko w głowie pustka !!!

 3. „zaczął ulatnia się gaz”…

 4. We wtorek??

 5. to zamiast otworzyc bagaznik i zakrecic zaworek w butli to az strazakow wzywac…

  • kolego,z 10 lat wstecz miałem kolizję w Łęcznej,wymusił mi bus koło stadionu,jeszcze nie było ronda wtedy…miałem inst. gazową…po przyjeździe strażaków[bardzo blisko mieli]
   strażak mnie pyta :
   straż: masz gaz?
   ja: mam
   straż to zakręć butlę
   ja : od razu zakręciłem,zanim przyjechaliście
   straż : O.o

  • Anzelm Dwunasty

   To czeba było umić zrobić panie Unitra- dobry Bóg zrobił co mógł, czas było wezwać fachowca.

  • To zależy od wielozaworu… jak jest jakiś dziwny, albo zamontowany „fachowo” to łatwiej czasami odłączyć cewkę elektrozaworu niż dostać się do ręcznego zaworu.

 6. Rondo nierondo pułapka na kierowców. Poszkodowana z Renault może skierować podziękowania do Dyrektora ZDiM za organizację ruchu. Uszczęśliwiony właściciel Poloneza również, za korzystne finansowo wycofanie Poloneza z ruchu.

  • Jak ktoś patałach, to nawet zagięcie na dywanie będzie dla niego śmiertelną pułapką i winien w te pędy pozwać producenta dywanu i hodowcę owiec, z których wełny go wykonano (przędzalnię też, tak na wszelki wypadek!).
   Nie wiem jak ślepym trzeba być, by po przemalowaniu nie zauważyć znaków. Sam tamtędy czasem jeżdżę i jakoś nigdy problemu nie miałem. A wyjechać z „ronda” trudniej i tak jest w stronę Diamentowej/Romera (gdzie trzeba skręcić i przeciąć trzy pasy ruchu)… a nie na wprost we Wrotkowską.
   Najlepsza jest ta „Poszkodowana z Renault”… to drogi gościu niewidząca znaków (w tym B-20!) bandytka, sprawczyni z Renault!

   • Trudno nawet komentować wypowiedzi amatorów, którzy jeżdżą w porywach 30 km/h i pilnie obserwują wszystkie znaki, a jeśli któryś niedokładnie zauważą, bo np zasłoni go autobus, to zatrzymują się, by się upewnić co on przedstawia.
    Widać też, że jesteś człowiekiem wychowanym w poprzedniej epoce, gdy to obywatel był dla Urzędu, a nie Urząd dla obywatela. Stąd też Twoje przekonanie o słuszności działań Urzędu, a raczej jego zaniechań.
    Moim zdaniem zaś jako zdrowej części społeczeństwa sprawa wygląda tak: jeśli organizacja ruchu sprzyja wypadkom, tak jak na trzech lubelskich rondach-nierondach, to zakichanym obowiązkiem urzędnika jest poprawić tą organizację ruchu, ponieważ ten urzędnik ma służyć społeczeństwu i jest utrzymywany z jego pieniędzy.

  • Pusty jesteś kolego jak butelka po prycie, pisząc że ktoś jest uszczesliwiony dostając 1500 zł za pozbycie się poldolota (jeżeli był w dobrym stanie).Miałem podobną sytuację,a szczęśliwy z tego powodu nie byłem.

 7. Szkoda trapeza!!!!! 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie