Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Samolot do Lublina awaryjnie lądował w Izraelu

Pasażerowie samolotu z Tel Awiwu, którzy na lubelskim lotnisku mieli wylądować o godzinie 23:40, przylecą z dużym opóźnieniem. Wszystkiemu winna jest usterka techniczna, a w efekcie awaryjne lądowanie.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 21 czasu polskiego. Samolot Boeing 737-400 należący do Polskich Linii Lotniczych LOT wykonywał rejs pomiędzy Tel Awiwem a Lublinem. Kilka minut po starcie pilot zgłosił usterkę, po czym zawrócił na izraelskie lotnisko.

Jak informuje portal lubelskielotnisko.pl, maszyna znajdowała się już prawie na wysokości przelotowej, kiedy to pilot zgłosił kontroli lotów problemy z maszyną. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o rozszczelnienie kabiny samolotu.

Informację o zdarzeniu potwierdza linia lotnicza. Jak wyjaśnia przedstawiciel narodowego przewoźnika, samolot został zawrócony w wyniku usterki technicznej samolotu. Pasażerowie wylądowali bezpiecznie. Z Warszawy wyleci po nich inna maszyna.

(fot. Krzysztof Wiśniewski)
2018-03-23 23:10:24

15 komentarzy

 1. Rozszczelnienie kabiny? Któryś z Icków się rozmyślił, bo w Polsce tylko antysemici i wysiadł?

 2. ale głupoty wypisujecie, byle by sklecić artykuł na podstawie zmyslonych informacji. ten sam samolot juz leci z tel awiwu i nic innego z warszawy po nich nie polecialo…

  • no i zawrócił po raz drugi…

  • – Tak, zgadza się, samolot został zawrócony. Usterka techniczna samolotu. Pasażerowie wylądowali bezpiecznie, samolot będzie leciał do Warszawy i do Lublina będzie zorganizowany transport – informują Polskie Linie Lotnicze LOT.

   Skoro informacje od LOT-u są nieprawdziwe, to jakież informacje ma szanowny komentujący?

   Samolot zawrócił po raz drugi…

   • widziałem, że wystartował ten sam, a nie że wysłali nagle do izraela drugi samolot

   • Do trzech razy sztuka?

   • Jestem jednym z pasazerow tego lotu. Dwukrotnie startowal z Tel Aviv. Nie wiem jaki idiota po raz drugi ryzykowal moje zycie i pasazerow przy tak powaznej usterce. SKANDAL. Do 9 rano spedzilem na lotnisku. Polskie linie lotnicze potraktuje Nas skandalicznie. Zaden samolot nie pezylecial po Nas. Ludzie rozrzuceni zostali po lotach innych przewoznikow. Niektore loty dopiero w niedziele. Nasz bilet Lublin londyn przepadl. Wracam na wlasny koszt Tel Aviv Londyn. Nigdy wiecej LOT

    • To lataj EI Al i tyłka nie zawracaj. Wcale mi cię nie szkoda. Pejsy pewnie ze złości ci się w drugą stronę wykręciły.

   • Eskalator problemu

    Polecam popatrzeć czasem na FR24 szanowna redakcjo, z opcją retrospekcji można zobaczyć prawie wszystko.
    Przewoźnik wszystkiego nie musi mówić.

 3. Patriota empatyczny

  To jawny znak o Boga naszego jedynego, że TAM nie należy latać :mrgreen:

 4. Samolot owszem lądował awaryjnie, nawet dwukrotnie… I nikt nie wysłał po pasażerów drugiej maszyny, tylko kazano im czekać po kilka godzin w haosie informacyjnym, bez jedzenia i picia, na lotnisku, gdzie rano znaleziono im inne, alternatywne połączenia i przewieziony na małą drzemkę do hotelu. Ja rozumiem, że była to raczej niecodzienna sytuacja, ale organizacja, delikatnie mówiąc, zawiodła…

  • Wielki Post. Pan Jezus tylko o wodzie przeżył 40 dni na pustyni. Ickom, bez papu, przyszło tylko parę godzin posiedzieć i już larum? Całe szczęście, że na Ziemi Świętej to się działo. Już widzę ten krzyk, jak by to było w Lublinie. Jak widać, Izraelici, najbardziej roszczeniowym narodem i tylko oni są najbardziej poszkodowani. Drogi pasażerze. Jak by to był samolot Izraelskich linii, też byś się skarżył? Polaków z dworca w Lublinie wygoniono na mróz i śnieg na parę godzin a ty jeszcze śmiesz narzekać?

 5. Lufthansa by tak nie dała doopy sle to PLL OT