Samochody dołem, pociągi górą. Powstaje tunel pod linią kolejową (zdjęcia)

Widoczny jest już zarys tunelu, jaki powstaje pod linią kolejową w Białej Podlaskiej. Inwestycja pozwoli kierowcom wyjechać w kierunku Parczewa bez oczekiwania przed dotychczasowym przejazdem kolejowym.

Pomimo zimy trwają prace przy budowie tunelu, jaki powstaje na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Przekopano się już pod torami, co ważne ruch na szlaku kolejowym jest cały czas utrzymywany. Wiosną, kiedy warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające, mają być prowadzone dalsze roboty ziemne w kierunku pobliskiego osiedla domów jednorodzinnych. Tunel zastąpi obecny przejazd kolejowy zamykany szlabanem.

Jest to najważniejsza spośród wszystkich inwestycji kolejowych, realizowanych w ostatnim czasie na terenie miasta. Całość finansowana jest ze środków PKP w ramach modernizacji linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol. Jednocześnie modernizowany jest również dworzec kolejowy, na którym przygotowywane są nowe perony i bezpieczne, podziemne przejście do pociągów pomiędzy rondem Dmowskiego, a ulicą Dokudowską. Powstanie także nowy przystanek Biała Podlaska Rozrządowa.

Wcześniej miasto miało miało współfinansować inwestycję, jednak udało się przeprowadzić skuteczne negocjacje z kolejarzami, dzięki czemu zmieniony został projekt, a kolej w całości pokryje koszty powstania tunelu. Do zadań miasta będzie przeprowadzenie zadań związanych z budową dróg dojazdowych, w tym ul. Koncertowej, która ma być pomocna szczególnie w trakcie robót przy Lubelskiej. W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia na odcinku 700 metrów z chodnikiem i dwukierunkową ścieżką rowerową za 6 mln zł.

(fot. lublin112)

2 komentarze

 1. Tunel przeprowadza ruch pod przeszkodami terenowymi (góry, rzeki itp.) Zgodnie z ustawą to jest zwykły wiadukt.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem