Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Są tu blokowiska, domy jednorodzinne jak też zakłady przemysłowe. Dziesiąta z lotu ptaka (wideo)

Prezentujemy, jak wygląda lubelska dzielnica Dziesiąta z lotu ptaka. Jej główna część została zaprojektowana jako miasto-ogród.

Przed laty wieś Dziesiąte, którą uwiecznił Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek, obecnie dzielnica mieszkaniowa Lublina. Dziesiąta została formalnie włączona w obręb miasta w 1931 r. Wtedy też wytyczono szereg ulic wprowadzono nową numerację domów. Od początku głównym ciągiem komunikacyjnym dzielnicy jest ulica Kunickiego.

Tereny te znają chyba wszyscy mieszkańcy Lublina. Jednak dzielnica niezwykle ciekawie wygląda z lotu ptaka. Zwłaszcza, że główna jej część, na południe od osiedla przemysłowego, została w okresie międzywojennym zaprojektowana jako miasto-ogród. Choć projekt ten nie został do końca zrealizowany, to jednak charakter nadal jest widoczny, przede wszystkim w układzie ulic dzielnicy.

Materiał został przygotowany przez lubelską firmę WidePointCinema, zajmującą się m.in. wideofilmowaniem, fotografią czy też zdjęciami z drona. Całość powstała w ramach projektu prezentującego lubelskie dzielnice z lotu ptaka.

(wideo – WidePointCinema)

25 komentarzy

  1. Szkoda, że tego smogu nie uwiecznili.

  2. Lublin miasto inspiracji 😀

  3. „jakość” tego materiału jest na poziomie komunisty który dostał drona. I jakaś firemka się pod tym podpisuje. Wstyd. Żenada. Obraz się telepie, kolorystyka żadna. Antyreklama porządna.

  4. 10th District … system roz***any…