Ruszyła rozbudowa i modernizacja COZL

Trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie, których wykonawcą jest firma Budimex. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wszystkich obiektów planowane jest na grudzień 2019 roku.

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizację i rozbudowę budynku radioterapii oraz powstanie budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego z częścią łóżkową.

– Rozbudowa szpitala to nasza priorytetowa inwestycja, na którą czekają zarówno pacjenci, jak i wszyscy pracownicy. Dzięki niej uda nam się polepszyć komfort leczenia pacjentów, jak również zapewnić jeszcze lepsze warunki pracy naszej kadrze. Bardzo zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło sprawnie i całość została oddana do użytku do końca 2019 roku – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W pierwszym etapie prowadzone są prace w budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych, administracyjno-dydaktycznym, jak również diagnostyczno-laboratoryjnym.

– Wszystkie działania są realizowane w terminie zgodnie z planem. W pierwszej kolejności weryfikacji i przebudowie poddawana jest instalacja, a następnie prowadzimy roboty tynkarskie i malarskie. Kolejny etap będzie obejmował wykonanie elewacji, wylewki podłogowe, montaż wykładzin i inne prace wykończeniowe – dodaje Paweł Kosior, kierownik kontraktu z firmy Budimex SA.

Prace montażowo-demontażowe objęły również patio, które będzie przeznaczone zarówno dla pacjentów i osób odwiedzających, jak i personelu szpitalnego. W najbliższych dniach rozpoczną się również działania w budynku radioterapii. Ostatnim etapem będzie zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku łóżkowego i dostosowanie dotychczasowych pomieszczeń biurowych na potrzeby medyczne.

Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego, a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu „Zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Im szybciej tym lepiej. Przy braku ostrzeżeń o niebezpiecznym stopniu zanieczyszczenia powietrza, pacjentów będzie przybywać lawinowo. Na co Żuk i Ratusz liczy? Poprawę pogody i halny nad Lublinem by wywiał zanieczyszczenia? Mają w nosie zdrowie mieszkańców i nie chcą stracić głosów tuż przed wyborami?
  http://niezalezna.pl/241405-ostrzezenia-przed-smogiem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”