Niepokojący dym z komina POL-SKONE. Firma uspokaja: – Czarny dym jest chwilowy (wideo, zdjęcia)

Od pewnego czasu otrzymujemy sygnały od Czytelników o czarnym dymie pojawiającym się co rano z komina fabryki POL-SKONE. Przedstawicielka zakładu uspokaja, przekazując w przesłanej do nas informacji, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie stwierdził uchybień w tym zakresie.

Nasz Czytelnik napisał: – Zawsze wcześnie rano, w okresie grzewczym, zaczynamy dzień z takim oto widokiem z kominów firmy POL-SOKONE.

W ostatnim czasie była to jedna z kilku informacji dotyczących tego komina w zakładzie przy ul. Hanki Ordonówny. O sprawę zapytaliśmy przedstawicieli firmy.

W odpowiedzi firmy czytamy:

– Informujemy, że firma POL-SKONE nie spala żadnych innych odpadów niż określonych w decyzji Prezydenta Miasta Lublina na przetwarzanie odpadów, którą zakład posiada. Są to odpady o kodzie 030105 (wióry trociny, kawałki drewna). Kotłownia, w której spalane są odpady drewna wyposażona jest w AZSO (automatyczny zespół spalania odpadów), który dozuje porcjami paliwo do kotła. Czarny dym, o którym Państwo piszecie jest chwilowy i występuje podczas zadozowania paliwa do kotła. Nie jest to sytuacja tylko o godzinie 6:30, ale powstaje cyklicznie, tak jak następuje podanie paliw. Dodam, że Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska kontroluje nasz zakład dość często i nie stwierdza uchybień w tym zakresie.

(fot. wideo nadesłane Puszak)

37 komentarzy

 1. Jak palą drewnem iglastym to czarny dym nie jest niczym dziwnym. Ale jak wcześniej zostało wspomniane, czy jest to czyste drewno czy z „dodatkami”. Czyli płyty klejone i lakierowane elementy.

 2. Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności

 3. Żal tego Kraju..... Pod zaborem tych ludzi....

  Psiuary u władzy to można niszczyć środowisko! Wyrznac zdeptac jedyna w Europie Puszczę Biaslowieska. Jedzcie do lasów Państwowych w obojętnie której części Polski, jaka odchodzi wycinka!!! Jaki handel drewnem!!!

  • jedyna, a to w europie było kilka tych puszcz białowieskich, gdzie były te pozostałe, w hiszpanii, na bałkanach? może na islandii, tam ponoć dużo drzew.

 4. srata tata ….pisać to sobie można bajki ….co to za „nowoczesny sprzet” do spalania ,skoro tak truje i dymi ? ….gówniany i tyle

 5. Samo zdrowie. Dym jak z mleczarni w Bychawie. Każdy widzi i nikt nic nie robi bo niby jest ok

 6. Radioaktywna chmura w Czarnobylu też była tylko chwilowa.

 7. Biznesmen pali czym dysponuje!,!.Do ochrony środowiska mam pytanie,Ileż to setek kilogramów farby zutylizował w zewnętrznych firmach?.Te kontrole to totalna fikcja.! Kierowniczko my tu cały czas palimy. Jakbym tak walił na czarno u siebie to dron straży miejskiej by odemnie nie odlatywał.(No ale on jest pracodawcą daje 12 pln?h),więc go nie ruszamy, bronowice i reszta dzielnic zdychajcie w smogu,ja jestem wieśniakiem i żyję, mam czym oddychać( choć w piecu nie umiem palić bo palę tylko gumofce i waciaki, pozdro dla kumatych!)Ps.wg polskone (śmieci dzielimy na te co -Palim w dzień-palim w noc,- wyp……..y do lasu!Nie pytajcie skąd wiem,wiem bo wiem i ch..

  • Dronem to dysponuje jedynie SM w Swidnku, Lublin niestety nie no chyba że w końcu zakupili, nic mi niewiadomo, ale gdyby tak było z pewnością 112 Lublin by o tym pisało.

 8. Panie Szul..k,Jak mnie wybioą radnym,to się u pana zwalniam i …………………. No to ja tera szefa dojadę… będzie kuntrola za kuntrolo,farby i mdf i dzwi zepsute oddasz za darmo pracownikom……….NO! To ja Anioł,no.

 9. Kłamstwo pala wszystko co możliwe a kontrole są dobrze opłacane a może inaczej przekupowane. Tam nie ma żadnych filtrów ani żadnych paliw pala plastiki wypalanie jest wszystko co mozliwe

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL