690 680 960

Rozpoczyna się Świdnik Air Festiwal: Program imprezy, jak dojechać, parkingi

O godzinie 14 na terenie lotniska sportowego w Świdniku rozpocznie się dwudniowy Świdnik Air Festiwal. Przygotowaliśmy dla Was szczegóły imprezy a także pomocne informacje które pozwolą bez oczekiwania w korkach dostać się na miejsce wydarzenia.

Rozpoczyna się święto miłośników lotnictwa, jakim jest Świdnik Air Festiwal. Organizatorzy przygotowali 620 minut pokazów, do Świdnika przybędzie 64 pilotów, 22 skoczków spadochronowych i 21 baloniarzy. Tegoroczne wydarzenie uzupełniono o występy sceniczne zespołów muzycznych. Odbędą się one w niedzielę od godziny 18.00. Swoje największe przeboje zaśpiewają Organek, Ania Dąbrowska i Enej.

Bilety dostępne są na stronie organizatora i kosztują 20 złotych dla osób dorosłych i 10 złotych dla uczniów i studentów, emerytów, rencistów, osób „Zasłużonych dla Świdnika”, honorowych dawców krwi, posiadaczy odznaczeń Amicus Civitatis, świdnickiej karty „Rodzina 3+”, karty „Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku” i ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Dzieci do 7 roku życia jak też osoby niepełnosprawne mają wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzenia:

Z uwagi na to, że pierwszą edycję wydarzenia odwiedziło 50 tys. widzów, a na tegorocznej organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji, nie da się ukryć, że w rejonie lotniska sportowego będą występowały utrudnienia w ruchu. Dlatego też warto, zamiast swoim samochodem, dojechać na miejsce komunikacją publiczną.

Specjalnie w tym celu uruchomione zostaną bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które będą odjeżdżać z ul. Ruskiej w Lublinie, z przystanku obok dworca PKS. Również Pol Regio zwiększy na nadchodzący weekend ilość i wielkość składów pociągów kursujących do Świdnika.

Rozkład jazdy pociągów:

Specjalna linia autobusowa „AIR FESTIVAL” kursować będzie po trasie: Dworzec Główny PKS – Ruska – Tysiąclecia – Mełgiewska – Metalurgiczna – Świdnik Mełgiewska – Lotnicza – Żwirki i Wigury – Świdnik – Stadion miejski:

W pobliżu lotniska zorganizowany zostanie parking dla samochodów osobowych. Będzie on płatny, koszt pozostawienia na nim auta wyniesie 10 złotych. Osoby niepełnosprawne będą miały zapewnione 15 bezpłatnych miejsc. Bezpłatny parking będzie z kolei przy torach kolejowych wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury. Pojazdy można też zostawiać na wyznaczonych miejscach na terenie miasta. Przy lotnisku będzie też miejsce postoju rowerów z możliwością ich przypięcia.

(fot. materiały organziatora)

6 komentarzy

 1. Droga redakcjo takie informacje powinny być już od środy żeby ludzie zaznajomili się z miejscami parkingowymi, planem imprezy i innymi ważnymi informacjami.

  • Od kilku tygodni piszemy o imprezie, nie jest to jedyny materiał na temat Świdnik Air Festiwal ;).
   Pozdrawiamy

 2. Czytam wasze newsy co dzień . Niestety o imprezie dowiaduje się dziś dobrzr,że nie w poniedziałek.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas