690 680 960

Rozpalił ognisko, aby pozbyć się pozostałości roślinnych. Sąsiedzi wezwali strażaków (zdjęcia)

Kłęby dymu widoczne w okolicach lasu sprawiły, że mieszkające w pobliżu osoby zaalarmowały strażaków. Okazało się, że na jednej z posesji paliło się ognisko.

W sobotę przed godziną 15 straż pożarna została powiadomiona o pożarze lasu Krępieckiego. Mieszkańcy Kazimierzówki zgłosili bowiem, że widzą nad lasem kłęby dymu.

Z uwagi na powagę sytuacji, na miejsce skierowano strażaków z Lublina, Wilczopola oraz Mętowa. Po przyjeździe okazało się, że na jednej z posesji pali się ognisko.

Właściciel działki postanowił pozbyć się pozostałości roślinnych. Zabezpieczył ognisko, aby płomienie nie rozprzestrzeniły się, jednak duża ilość dymu zaalarmowała mieszkające w pobliżu osoby.

Ognisko zostało ugaszone. Działania strażaków zakończyły się po ok. 20 minutach.

(fot. lublin112)

50 komentarzy

 1. to juz porzadkow nie wolno robic u siebie na działce??

 2. To w końcu jak to jest ? Może ktoś kompetentny odpowie ? Można sobie tak po prostu palić liście czy gałęzie na swojej posesji ? czy nie ? Bo do tej pory myślałem że nie i tak być powinno …a tu czytam i czytam i każdy wie swoje ,jeden że można inny że nie można …to w końcu można czy nie ? Może jakiś strażak albo inny kompetentny się wypowie ?

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Qwerty nie wolno ci palić opon,butelek po napojach,czy farbach,w suchych liściach nie ma szkodliwych związków organicznych,ale nie wolno ci powodować zadymienia i masz zachować odległość od budynków czy suchych traw,lasu,żaden strażak nie będzie ci mierzył odległości ogniska od budynku ,ma być mega bezpiecznie i bez zadymienia,na pewno ciężko coś spalić w mieście czy w ciasnej zabudowie,bo za chwilę ktoś po straż zadzwoni

  • Też trochę przesadzasz – z zadymieniem bo niby jak to zmierzyć lub kontrolować ! Ja paliłem na osiedlu w domkach – średnica była duża bo nie chciało mi się ciąć na mniejsze kawałki drzewa (jakaś dzika mirabelka) – sąsiadka zadzwoniła po straż miejska – wcześniej bluzgając przez ogrodzenie próbowała wywrzeć na mnie presje żeby zgasić ognisko. Przyjechała straż miejska – zobaczyła że nie pali się śmieci i nic więcej nie mogła zrobić ! Nic nie mówili o średnicy ogniska czy zadymieniu -tak jak piszesz. Poinformowali że nie ma zakazu palenia ognisk w mieście – natomiast jest zakaz palenia śmieci !

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ja kiedyś dzwoniłem do straży zawodowej i tak mi powiedziano,bo sam to jedynie pomagam strażakom gdy coś niestety dzieje się złego,jak ostatnio wspólnie z kolegą ugasiliśmy kobiecie samochód na parkingu w mieście zanim straż przyjechała

 5. Znane są nazwiska kapusi-panikarzy?

 6. Smród smród i smród nie da się oddychać powinien zostać ukarany mandatem i to bardzo dużym za zatruwanie powietrza a ci co tak bardzo lubią pozbywać się liści i gałązek to palcie sobie w mieszkaniach ogniska i sami sobie to wdychajcie ,jeden wielki ciemnogród nie pozdrawiam takich ludzi tfu!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!