Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skrzydła powróciły nad Kazimierz. Trwa impreza dla miłośników lotnictwa (zdjęcia)

Po dwuletniej przerwie, znów można wziąć udział w imprezie „Skrzydła nad Kazimierzem”. Pokazy lotnicze oraz atrakcje na ziemi były już dzisiaj, w niedzielę również ich nie zabraknie.

Od rana w Kazimierzu Dolnym trwa impreza, której celem jest ukazanie więzi lotnictwa ze społeczeństwem Lubelszczyzny. Mowa o wydarzeniu „Skrzydła nad Kazimierzem”, którego organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno w powietrzu, jak też na ziemi.

Dzisiaj można było oglądać próby uczestników Festiwalu Piosenki Lotniczej, paradę Motocyklowego Stowarzyszenia Polskie Skrzydła -PolischWings, nie zabrakło oczywiście pokazów w powietrzu. Zaprezentowały się Aerobatic Team Orlik oraz myśliwce MIG 29. O godz. 21:00 rozpocznie się koncert „Romuald Lipko in memoriam” w wykonaniu artystów amatorów reprezentujących ośrodki kultury Wojska Polskiego z całego kraju.

W wydarzeniu można będzie wziąć udział jeszcze jutro. Niedzielny program rozpocznie uroczysta msza święta w intencji Lotników Polskich, po nabożeństwie odbędą się koncerty: pieśni sakralnych, zespołu Wilaw z Lotniczej Akademii Wojskowej, czy też zespołów z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. O godzinie 14:00 ruszą pokazy w powietrzu, podziwiać będzie można śmigłowce i samoloty: ACSL LAW TS 11 Biało-Czerwone Iskry, M346 bielik oraz SW4 Puszczyk. Imprezę zakończy koncert zespołu Dywizjon.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. Świdnik już bee heheeh

 2. Drogę lepiej na prom niech zrobią w tym.Kazimiexrzu bo niedosc normalnie dojechać nie można bo dół na dole to jeszcze kurzy się nad Wisłą na spacerowiczów…. co za wstyd !

 3. To ile tygodni UE nie wypłaca Polsce funduszy odbudowy ? Opłacało się zabierać obywatelom prawa człowieka, naturalnego prawa LGBT ? Opłacało się w wielu gminach i powiatach przegłosować uchwały ”anty LGBT” ? Skoroszyty google są dostępne w sieci z pełna lista gmin i powiatów w Polsce które przyjęły, które odrzuciły, które wstrzymały. Mam rozumieć że segregacja ludzi jest wpisana w doktrynę społeczeństwa katolickiego ?

  • Przecież jak wół napisane odzielić „ziarno od plew” Co ziarnem, co plewalą? Nie mnie oceniać bom jest marny pył. A co do samolotów, to ktoś jest w stanie wyjaśnić czemu codziennie nad naszym regionem lata kilka samolotów, których nie można namierzyć na fly radar i ciągle te samoloty zostawiają te smugi na niebie?

   • Ja latam swoim prywatnym samolotem po to by takich jak ty denerwować.

   • Się głupio raczej pytasz,znaczy retorycznie chyba.Wiadomo przecież,że posypują nas azotoksem na mrówki żeby zimy nie było.

   • Mówisz o smugach kondensacyjnych ? 😀

   • 1. Nie wszystkie samoloty są widoczne na FR.
    2. Obecnie na poziomach, na których poruszają się te samoloty, występują sprzyjające warunki do powstawania smug kondensacyjnych.

  • Won z wykolejeńcami teczowymi.

 4. Janina Łatka - Zdziurkom

  Ja myślę, że to nie pokazy, tylko demonstracja siły polskiego lotnictwa dla tych co na Białorusi trenują w „3апад 2021”

 5. Właśnie kiedy wkoncu wyleją asfalt nad Wisłą w stronę promu ,gdzie pieniądze maista

 6. Też chciałbym latać jak ptak.

 7. Parkingi super 20 zika godzina brawo !!

 8. Kiedy będzie dojazd na prom a nie piach i syf

Z kraju

Sport