Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rozciągnęli na Wiśle sieci, zostali zatrzymani na gorącym uczynku. To ich kolejna wpadka podczas kłusowania

Od dawna kłusują na co popadnie. Wcześniej wpadli polując na zwierzynę leśną, tym razem prowadząc nielegalny połów ryb. Mężczyźni znów będą mieli spore kłopoty.

W czwartek patrol Państwowej Straży Rybackiej podczas patrolowania rzeki Wisła w gminie Łaziska, na wysokości miejscowości Kępa Gostecka zauważył znajdujących się nad wodą dwóch mężczyzn. Jak się okazało, obok rozciągnięte były w rzece sieci. Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy, kłusownicy wpadli na gorącym uczynku.

Zatrzymanymi okazali się ojciec z synem. O wszystkim powiadomiona została policja. Podczas przeprowadzonego w miejscu zamieszkania przeszukania, na terenie posesji ujawniono kolejny sprzęt służący do kłusowania.

Co więcej, nie była to ich pierwsza wpadka. Pod koniec września, po nielegalnym polowaniu na leśną zwierzynę, na posesji 36–latka oraz 69–latka znaleziono naboje do broni myśliwskiej, sieci rybackie oraz parostki zwierząt leśnych.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Wkrótce usłyszą zarzuty i staną przed sądem.

60

61

62

(fot. Państwowa Straż Rybacka w Lublinie)
2018-01-11 20:50:15

10 komentarzy

 1. a mogliby zapisać sie do mysliwych i polować legalnie a tak przesiedlą ich na pustynię

  • ale ekoterroryści im nie przeszkadzali a jakby byli mysliwymi to mieli by na karku aktywistów

 2. Co to są spore kłopoty, skoro po pierwszej wpadce nadal są wśród społeczeństwa ? Teraz też nic konkretnego im nie zrobią ?

 3. „Mężczyźni znów będą mieli spore kłopoty”, jak widać to z artykułu robią to regularnie. Jakie więc będą mieli kłopoty?
  „mała szkodliwość czynu”???
  Parodia prawa!!!

  • ad: eMIL masz rację miałek kilka przypadków złapania „na gorącym” uczynku kłusowników i po całej interwencji tacy panowie byli wczesniej w domu niz ja bo mała szkodliwość czynu a ja bywałem godzinami przesłuchiwany.

 4. .................

  kłusownicy i PZW to jedna mafia………… wszyscy wiedzą ze kłusownicy są nad każdym naszym jeziorem a nikt tego nie pilnuje!!!!!!!!!!!!!!

 5. Uniewinnić ich, z głodu kradli.

  • A ktos inny z glodu poszedl pracowac do pzw i np.hodowac ryby do zarybiania rzek i zbiornikow. Jestes glodny? Idz i zapracuj mordo lewacka,co jej sie 'nalezy,bo bogaty ma,a ty nie’.

 6. Mandat 200zł dostaną i dalej siaty będą stawiać .teraz jest najlepszy okres na kłusownictwo bo mało wędkarzy nad zbiornikami i rzekami .

 7. Odwalili 24 na komendzie i narazie 500 zł zapłacili ale głupiego z siebie robią bo z jednego dobrze nie wybrneli a tu w drugie sie w pakowanie… dom wariatów

Z kraju

Polityka i społeczeństwo