„Bezpieczny powiat – bezpieczne ferie” – Stowarzyszenie wraz z policją przeprowadzi akcję uświadamiającą dla pierwszaków

Od najbliższej środy w powiecie świdnickim prowadzona będzie akcja uświadamiająca dla uczniów na temat bezpieczeństwa. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych „Lider Forum”.

W dniach do 17 do 19 stycznia br. świdnickie stowarzyszenie Lider Forum zorganizuje akcję pod hasłem „Bezpieczny powiat – bezpieczne ferie”. Przeprowadzona ona zostanie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Akcja jest skierowana do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych z powiatu świdnickiego.

– To już druga edycja tej akcji. W poprzednim roku objęła ona szkoły podstawowe ze Świdnika. Ze względu na zainteresowanie, w tym roku poszliśmy krok dalej i organizujemy akcję o zasięgu powiatowym. W ubiegłorocznej wzięło udział ponad 200 dzieci. Tegoroczna obejmie swoim zasięgiem ponad 550 uczniów. Wiemy że profesjonalnie przeprowadzone akcje przekładają się na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno w drodze do szkoły, jak i w czasie wyjazdów na ferie – wyjaśnia Józef Drozd ze stowarzyszenia Lider Forum.

Akcja prowadzona będzie przez kilka dni. W środę 17 stycznia o godz. 8:00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Świdniku, o godz. 9:50 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku, zaś o godz. 11:35 w Szkole Podstawowej nr 4 im. W. Sikorskiego w Świdniku. W czwartek 18 stycznia o godz. 8:15 w Publicznej Szkole Podstawowej w Dominowie a o godz. 10:40 i 11:40 w Szkole Podstawowej nr 5 im. J. Kusocińskiego w Świdniku. W piątek 19 stycznia o godz. 8:15 w Szkole Podstawowej w Rybczewicach Pierwszych, o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Piaskach, o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej w Biskupicach zaś o godz. 12:30 w Szkole Podstawowej w Trawnikach.

Zajęcia organizowane będą w celu uświadomienia i wdrożenia zasad bezpiecznego poruszania się zarówno po ulicach miasta, drogach powiatu, jak też poza miejscem zamieszkania. Szczególnie wiedza ta przydatna będzie już niebawem, kiedy to dzieci zaczną wyjeżdżać na zimowy wypoczynek. W tym celu nie brakuje też nauki prawidłowego zachowania się na lodowiskach i stokach narciarskich. Ponadto dzieci otrzymają gadżety odblaskowe ufundowane przez lubelską firmę motoryzacyjną RK. Niedziałek.

(fot. nadesłane)
2018-01-11 20:25:40

3 komentarze

 1. Trzęsie mnie znowu Hamburg

 2. Głos gminu i zjednoczonego pospólstwa

  Takie akcje to kropla w morzu potrzeb. ale dobrze, że chociaż na tyle ograniczy wpływ kościoła na pranie mózgów naszych pociech bajkami o pewnym Żydzie z dwunastu próżniakami szlajającym się po tym bożym świecie ponad 2 tauzeny wiosen nazad.

  • Nikt nie każe Ci chłodzić do kościoła ani wierzyć w Boga i posyłać dzieci na religię. Jeśli nie wiara to twoja prywatna sprawa ale nie obrażaj tych co wierzą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach