Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zablokują drogi, autobusy pojadą innymi trasami. Ominą też część przystanków

Jutro rano rozpocznie się rolnicza blokada na al. Kraśnickiej przy kościele w Konopnicy. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu niektórych pojazdów komunikacji miejskiej.

W związku z rozpoczynającą się w środę, 20 marca, kolejną odsłoną rolniczych protestów, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie dokonuje zmian w kursowaniu niektórych pojazdów komunikacji miejskiej. Wszystko dlatego, że zablokowane zostaną również drogi, po których kursują autobusy. Mowa tu o akcjach zaplanowanych na terenie gminy Konopnica.

Zmiany w kursowaniu dotyczą linii nr 12, 78 i 85. Będą one obowiązywały od jutra aż do 21 kwietnia, gdyż blokada ma potrwać aż miesiąc.

Z uwagi na strajk rolników na al. Kraśnickiej przy kościele w Konopnicy oraz rondzie w Maryninie przy stacji paliw BP linia nr 12 będzie kursowała tylko do 12 pętli Węglin Wróbla. Natomiast autobusy linii nr 78 z ul. Zana pojadą tak jak dotychczas przez al. Kraśnicką, jednak na Węglinie skręcą w ul. Jana Pawła II. Następnie skierują się objazdem przez ul. Janowską i Krężnicką do ul. Pszczelej i Zemborzyc Podleśnych.

Co ważne, autobus nie będzie zatrzymywał się na przystankach na trasie objazdu. Mowa tu o ul. Jana Pawła II (z wyjątkiem Węglinek NŻ 04), Nadbystrzyckiej, Janowskiej i Krężnickiej. W sobotę kursy do przystanku Konopnica Las zostaną skrócone do pętli Węglin Wróbla.

W przypadku linii nr 85 w kierunku Motycza Leśnego autobusy pojadą następującą trasą: Węglin – al. Kraśnicka, Roztocze, Jana Pawła II, al. Kraśnicka, Bohaterów Monte Cassino, Wojciechowska, Lipniak, Kozubszczyzna – Motycz. W kierunku Węglina: Motycz, Kozubszczyzna, Lipniak, ul. Wojciechowska, Bohaterów Monte Cassino, al. Kraśnicka – Węglin.

Autobus nie będzie się zatrzymywał na przystankach w ciągu al. Kraśnickiej (z wyjątkiem Węglin 02), Bohaterów M. Cassino, Wojciechowskiej oraz w ciągu dróg powiatowych 2226L i 2228L z wyjątkiem przystanków ujętych w rozkładzie jazdy na trasie podstawowej.

67 komentarzy

  1. Niech sobie centra dystrybucji milionerzy blokują, miejsca przeladowania zboża z ukrainy, siedziby partii, paralament, ministerstwi rolnictwa.
    Bałwany bardziej zniechęcają do siebie ludzi… Co im bidny mieszkaniec miasta zawinił?

  2. Chcieliście PISPO to macie

  3. Juz jęki widzę. Ja też muszę być w centrum na tą i tą ale rozumie i popieram protest. Ciemnota ludzi z miast doprowadziła właśnie do tego. Nikt inny jak miasta intonte wielkie głosowały za lewactwem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport