Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zablokują drogę prowadzącą do centrum dystrybucyjnego Biedronki. Akcja ma potrwać kilka dni

W czwartek w naszym regionie mają się rozpocząć kolejne akcje protestacyjne rolników. Blokowana ma być m.in. Włodawa, a także dojazd do magazynów sieci Biedronka.

Rolnicy kontynuują akcje protestacyjne. Dziś oprócz przemarszu ulicami Warszawy cały czas trwała blokada drogi ekspresowej w Kraśniku, jak też zorganizowano działania w Piaskach. W tym przypadku nie było całkowitego wstrzymywania ruchu na drogach, jednak traktory, co pewien czas przejeżdżały między rondami przy kościele i pod obwodnicą.

Na czwartek zaplanowany został protest we Włodawie. Rolnicy mają zablokować ronda na wjeździe do miasta od strony Lublina i Wisznic oraz Chełma. To samo dotyczy skrzyżowania z ul. Żołnierzy WiN.

Tego samego dnia ma się rozpocząć też akcja protestacyjna w Lubartowie. W tym przypadku rolnicy planowali blokadę centrum dystrybucyjnego Biedronki. Jednak po wielu kontrowersjach związanych z podobnymi działaniami w innych częściach Polski postanowili skorygować swoje działania.

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek w sprawie zamiaru zorganizowania zgromadzenia publicznego na ul. Gazowej. O godzinie 10.00 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Lipową do ulicy Strefowej mają pojawić się ciągniki rolnicze blokując całkowicie przejazd. Tu warto wyjaśnić, że ulica Gazowa stanowi dojazd do centrum dystrybucyjnego Biedronki, które zaopatruje sklepy tej sieci w całym regionie. Protest rolników w tym miejscu ma potrwać do soboty 2 marca.

108 komentarzy

 1. poczekajmy, pójdą pozwy do organizatorów to się im odechce męczyć ludzi. Już jedno wezwanie poszło.. Biedronka też się nie będzie z nimi szczypała.
  zresztą zaraz pojadą w te swoje pola i tam spędzą czas do jesieni – oby jak najdłużej.
  w żniwa ruszamy z blokadami dróg
  chłop to chłop.

 2. Całkowicie zablokować granicę na wschodzie i zachodzie kraju.

 3. Nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. Polak Polakowi wilkiem

 4. Zachęcam do obywatelskiej postawy

  Podczas żniw będę nagrywał kombajny, które na drogach będą miały heder, jak się nie zmieści, to będę blokował drogę i wzywał policję. Jak będą zanieczyszczać drogę błotem, zbożem itp, również będę zgłaszał, oraz opryski, które nie będą wykonywane w przeznaczonych do tego godzinach.

 5. Trzeba zgłaszać policji w sezonie prac polowych wszystkie przewinienia rolników: zanieczyszczanie dróg błotem słomą, nieoświetlone maszyny, hedery przy kombajnach. Wszystko zgłaszać – niech zobaczą protest nierolników

Dodaj komentarz

Z kraju