690 680 960

Rolnicy uszkodzili światłowód. Wciąż występuje problem z zasięgiem telefonów w rejonie Włodawy

Znana jest już przyczyna wczorajszej awarii sieli komórkowej we wschodnich powiatach naszego regionu. Trwają prace związane z naprawą uszkodzeń.

Od czwartkowego wieczoru mieszkańcy powiatów włodawskiego, bialskiego oraz parczewskiego mają problemy z korzystaniem z telefonów komórkowych. Problem najbardziej dotknął rejon Włodawy i okolic. Nie można korzystać ani z połączeń głosowych, wiadomości tekstowych jak też z internetu.

Jak się okazało, uszkodzony został światłowód należący do firmy Orange. Awaria jednak dotknęła również abonentów nie związanych z tym operatorem. To w związku z tym, że od kilku już lat, firmy telekomunikacyjne współpracują dzierżawiąc między sobą infrastrukturę właśnie w postaci sieci światłowodowych czy też stacji bazowych.

Uszkodzenie powstało w wyniku prowadzonych prac polowych. Przewód został zerwany przez sprzęt rolniczy. Służby techniczne firmy Orange od kilku godzin prowadzą prace naprawcze i niebawem sytuacja ma wrócić do normy. Jak informuje operator, problem nie dotyczy telefonów stacjonarnych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-09-22 16:33:58

25 komentarzy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!