Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy uszkodzili światłowód. Wciąż występuje problem z zasięgiem telefonów w rejonie Włodawy

Znana jest już przyczyna wczorajszej awarii sieli komórkowej we wschodnich powiatach naszego regionu. Trwają prace związane z naprawą uszkodzeń.

Od czwartkowego wieczoru mieszkańcy powiatów włodawskiego, bialskiego oraz parczewskiego mają problemy z korzystaniem z telefonów komórkowych. Problem najbardziej dotknął rejon Włodawy i okolic. Nie można korzystać ani z połączeń głosowych, wiadomości tekstowych jak też z internetu.

Jak się okazało, uszkodzony został światłowód należący do firmy Orange. Awaria jednak dotknęła również abonentów nie związanych z tym operatorem. To w związku z tym, że od kilku już lat, firmy telekomunikacyjne współpracują dzierżawiąc między sobą infrastrukturę właśnie w postaci sieci światłowodowych czy też stacji bazowych.

Uszkodzenie powstało w wyniku prowadzonych prac polowych. Przewód został zerwany przez sprzęt rolniczy. Służby techniczne firmy Orange od kilku godzin prowadzą prace naprawcze i niebawem sytuacja ma wrócić do normy. Jak informuje operator, problem nie dotyczy telefonów stacjonarnych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-09-22 16:33:58

25 komentarzy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo