Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy z naszego regionu świętowali zakończenie żniw. W Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie

Tłumy mieszkańców naszego regionu bawiło się na dożynkach, jakie odbyły się na lotnisku w Radawcu. Organizatorzy oprócz tradycyjnych obrzędów, przygotowali wiele różnych atrakcji.

Tradycyjnie już Święto Plonów rozpoczęło się korowodem i powitaniem delegacji dożynkowych, po którym przedstawiony został Obrzęd Dożynkowy z udziałem Zespołu Śpiewaczy Pod Zielonym Dębem. W samo południe odprawiona została uroczysta Msza Święta, potem na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe. Rozstrzygnięto również konkursy na najładniejsze wieńce dożynkowe oraz na najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego. W części artystycznej wystąpił kabaret Smile oraz zespoły: Łąki Łan i Pectus, a także Ania Dąbrowska. Nie zabrakło prezentacji powiatów i gmin województwa lubelskiego, wystawy maszyn rolniczych, prezentacji drużyn sportowych z naszego regionu, wesołego miasteczka oraz animacji i zabaw dla dzieci. Na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni.

(fot. lublin112)
2018-09-02 23:43:38

7 komentarzy

  1. to co się jedynie wyróżniało to kurz, budki z kebabem i kolejki po perełkę

  2. Czy HERBALIFE niszczy wątrobę?

    Za….isty zespol łąki łan

  3. Bardzo duża róznorodność potraw, można było bardzo smacznie zjeść, napić się dobrych trunków i miło spędzic czas na grach i zabawach, minusem ten kurz ale nie ma co narzekać. Przyjechałem z Lublina pierwszy raz i jestem miło zaskoczony. Za rok będe napewno i polecam każdemu.

  4. Co to za dożynki jak nie było Marty z Bychawy i szeptuchy Anki z Zaraszowa !!!

  5. a o prawdzie Smoleńskiej mówili ? jak nie to nie impreza

  6. Szczerze? Tumany kurzu, ceny jak z kosmosu np szaszlyk za 20 zł sztuka. Dobrze że można było popróbować swojskich smaków. Ale ogolnir z roku na rok jest coraz smutniej.

  7. Coraz gorsze dno na dozynkach,.kiedys były zapraszane gwiazdy swiatowego formatu np Bad Boys Blue,a teraz jakies Łaki,az dziwie sie,ze ludzie na to przyszli,duzo lepiej sie zaprezentował powiat lubartowski