Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 500 osób pobiegło ulicami Lublina aby pomóc mieszkańcowi Bełżyc. Otrzyma on protezę nogi

Aż 555 osób wzięło udział w drugiej edycji charytatywnej sztafety – Lublin Business Run. Łącznie udało się uzbierać 47 145 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup protezy nogi oraz rehabilitację dla Mariusza Zielińskiego z Bełżyc.

W niedzielę 2 września punktualnie o godzinie 10:30 w dziewięciu miastach w Polsce wystartowała największa charytatywna sztafeta Poland Business Run. Nie mogło wśród nich zabraknąć także Lublina. Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 był Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę.

Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. Podczas wydarzenia Mariusz świętował swoje 40. urodziny

-To najlepszy prezent urodzinowy jaki mogłem sobie wymarzyć. Dzięki protezie będę mógł w pełni stanąć na nogi i co najważniejsze podjąć pracę zarobkową, co do tej pory nie było możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu i pobiegli dla mnie, ale także organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i przygotowanie tego wydarzenia. To piękna inicjatywa i mam nadzieję, że z roku na rok będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem, tak, żeby można było pomóc kolejnym osobom – powiedział Mariusz Zieliński, beneficjent biegu Lublin Business Run 2018.

W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku było to 555 osób, czyli 111 drużyn. Na stracie stanął także sam beneficjent, który trasę biegu przemierzył na specjalnych sankach treningowych na kółkach.

– Jesteśmy zadowoleni, że inicjatywa biegu Poland Business Run spotkała się w naszym mieście z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku pozostałych 8 miastach, w których odbywa się sztafeta, w Lublinie także na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych. Lublin Business Run to wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja, ale przed wszystkim szczytny cel – mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia.

Najszybciej sztafetę przemierzyła drużyna: lubelskibiegacz.pl Team#1. Na drugim miejscu znaleźli się: HELP RUNNERS TEAM, a na trzecim: lubelskibiegacz.pl Team#2.

(fot. materiały organizatora)
2018-09-02 23:04:51

Komentarze wyłączone