Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzinna tragedia w niewielkiej miejscowości. Wnuk zabił dziadka, ciężko ranił też babcię

Kolejna w ostatnich dniach zbrodnia w naszym regionie. Tym razem koło Białej Podlaskiej wnuk zaatakował nożem babcię i dziadka. Mężczyzna nie żyje, kobieta jest w ciężkim stanie.

W piątek 30 czerwca w godzinach popołudniowych służby ratunkowe zostały zaalarmowane o dwóch zakrwawionych osobach znajdujących się na jednej z posesji w miejscowości Dubów w gminie Łomazy w powiecie bialskim. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Okazało się, że było to starsze małżeństwo. Zarówno 74-letnia kobieta jak też 85-letni mężczyzna mieli liczne obrażenia ciała zadane ostrym narzędziem. Niestety na pomoc mężczyźnie było już za późno. Natomiast znajdująca się w bardzo ciężkim stanie kobieta została przetransportowana do szpitala.

Jak nam przekazano, przeprowadzone przez funkcjonariuszy i prokuratora czynności wykazały, iż związek ze zdarzeniem ma wnuk pokrzywdzonych. Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie zbrodni zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Obecnie są z nim wykonywane czynności wyjaśniające.

To kolejne podobne zdarzenie w ostatnich dniach, do jakiego doszło w naszym regionie. W piątek przed północą w rejonie ul. Wołyńskiej w Chełmie został zaatakowany 36-letni obywatel Ukrainy. Sprawca zadał mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Życia pokrzywdzonego nie udało się uratować. Trwają poszukiwania napastnika.

Natomiast we wtorek w Poniatowej 25-latek zaatakował nożem spacerującego z psem mężczyznę. Zadał mu jeden cios nożem w okolice szyi po czym uciekł. Niebawem został zatrzymany przez policjantów. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy. Grozi mu dożywocie.

(fot. GSV)

15 komentarzy

 1. Nie dość, że Lublin zaatakowany został przez falę czarnych emigrantów, to na obrzeżach szerzy się patologia. Widać ciemnotę i uwstecznienie.

 2. Kurde… trzecia dekada XXI wieku, a rżną się jak tysiąc lat temu, albo podczas nawracania islamistów na jedynie słuszną wiarę.
  Jakby nie można było załatwić „klamki” na Targu przy Podzamczu.

  • Można też użyć staropolskich narzędzi zbrodni, maczugi, cepów, sierpa, kosy osadzonej na sztorc, ale nie kija bejsbolowego, bo trzeba na niego mieć pozwolenie.

 3. Gondol Jerzy Znadwisły

  I pomyśleć, że dzieje się to w Kraju z historycznymi korzeniami i kultury wiary katolickiej, gdzie katolik siedzi na katoliku i katolikiem pogania.
  Rżną się nie bacząc na to czy to rodzic, brat, czy dziadek.

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Kilka lat temu opisywano przypadek, że wnuk udusił swoją babcię za to, ze nie chciała mu dać 6o złotych na dyskotekę.
  Ponoć nie chciała dać, bo nie miała – listonosz jej jeszcze renty nie przyniósł, a kochanemu wnusiowi już się chciało.
  Ciekawe dlaczego ten zadźgał swoich dziadków.

 5. Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

  W przypadku tego zadźganego Obywatela Ukrainy, niech policja szuka winnego tak długo i z takim zaangażowaniem, jak Ukraińcy szukają winnych rzezi wołyńskiej.

 6. Nic nie pisze w jakim wieku ten wnuk?? Boźe widzisz a nie grzmisz!! Patologia była jest i będzie , ale teraz co się wyczynia , to przerasta tęgie umysły.

 7. Więcej agresji, która zalewa z każdej strony. Więcej przemocy i mowy nienawiści. Do tego ,,odpowiedni” idole i dostęp do używek już od nastoletniego wieku. O braku wiary i jakichkolwiek norm moralnych nie wspomnę.

 8. Pokolenie róbta co chceta.

Dodaj komentarz