Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzice zostawili 16-latkę przy trasie S17. Ojciec był przekonany, że dziewczyna śpi w aucie

Do nietypowego zdarzenia doszło przy trasie S17 Lublin – Warszawa. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności rodzice zostawili 16-latkę samą na stacji paliw.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na trasie S17. Policjanci zostali wezwani na teren stacji paliw w Woli Koryckiej Dolnej (gm. Trojanów) przy drodze ekspresowej. Okazało się, że ich opieki potrzebowała 16-latka, której rodzice w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności pozostawili samą na stacji.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że nastolatka jechała z Niemiec wraz z rodzicami do rodziny w Zamościu. W nocy zatrzymali się na stacji paliw. Jej tata wyszedł z auta i zanim wrócił, ona postanowiła skorzystać z toalety. Kiedy wyszła z toalety, zorientowała się, że na parkingu nie ma już ich auta. Nie było też rodziców. Na dodatek 16-latka nie miała ze sobą telefonu komórkowego. Nastolatka o pomoc poprosiła pracowników stacji, którzy wezwali policję – tłumaczy podkom. Małgorzata Pychner z Policji w Garwolinie.

Mundurowi sprawdzili monitoring i ustalili, że nastolatka mówi prawdę. We współpracy z policjantami z sąsiednich jednostek próbowali zatrzymać na trasie ustalony samochód.

– Cała historia zakończyła się szczęśliwie, kiedy rodzice wrócili na stację. Do tego czasu dziewczynka cały czas była pod opieką policjantów. Okazało się, że tata był przekonany, że wszyscy pasażerowie śpią, a po powrocie do auta nie upewnił się, że wszyscy są. Po odebraniu córki cała rodzina ruszyła w dalszą drogę – dodaje podkom. Małgorzata Pychner.

Ta sytuacja ukazuje, że naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do niebezpiecznych sytuacji. Tym razem na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Przed nami długi czerwcowy weekend, a w dalszej perspektywie wakacje. Stąd też apel policjantów, aby zachować ostrożność, szczególnie podczas dłuższych podróży.

9 komentarzy

  1. Kevin sam na stacji paliw?

  2. Są nierozłączni

    Telefon był w aucie, więc był pewny, że i dziecko jest.

  3. Szkoda, że zapominalski nie kierował rowerem. Można by napisać coś obraźliwego wobec wszystkich rowerzystów.

  4. Może gdyby gwiazda nauczyła się na pamięć numeru tel. Do rodziców policja nie byłaby potrzebna…może teraz się nauczy

  5. Ależ ta policja ma klawe życie.

  6. „Ta sytuacja ukazuje, że naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do niebezpiecznych sytuacji. Tym razem na szczęście wszystko dobrze się skończyło.” – rzeczywiście bardzo niebezpieczna sytuacja. Mówili o niej na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Zaproponowano awans dla policjantów i premie.

  7. Morał? Lepiej jeździć rowerem, wtedy się zauważy brak drugiej osoby.

  8. Ale drama.

Dodaj komentarz