Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał ciągnikiem rolniczym na zakupy, po drodze ukradł elektronarzędzia (zdjęcia)

Ryccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży mienia o wartości 12 tysięcy złotych, do której doszło w zeszłym tygodniu na terenie gminy Ryki. 52-latek wykorzystał fakt pozostawienia na skrzyni ładunkowej samochodu niezabezpieczonych elektronarzędzi, które postanowił zabrać.

W zeszłym tygodniu ryccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego na terenie gminy Ryki.

– Wartość skradzionego sprzętu należącego do firmy budowlanej wykonującej prace w pobliżu miejsca zdarzenia to 12 tysięcy złotych. Podczas prowadzonego postepowania ryccy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży, którym był 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Jak się okazało 52-latek, który jechał ciągnikiem rolniczym na zakupy wykorzystał fakt pozostawienia na skrzyni ładunkowej samochodu niezabezpieczonych elektronarzędzi. Gdy mężczyzna zorientował się, że nikogo nie ma w pobliżu postanowił je ukraść – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Skradzione przedmioty zabrał do swojego miejsca zamieszkania. Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali większość skradzionego minia o znacznej wartości wynoszącej około 11,5 tysiąca złotych. Elektronarzędzia już wróciły do właściciela.

– Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzuty dokonania kradzieży. Za powyższy czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

Jechał ciągnikiem rolniczym na zakupy, po drodze ukradł elektronarzędzia (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Jechał ciągnikiem rolniczym na zakupy, po drodze ukradł elektronarzędzia (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

5 komentarzy

  1. Rurę chciał sobie zgrzać.

  2. Protesty się skończyły, nie miał kogo powkurzać, nudziło mu się.
    A do więzienia i tak nie pójdzie, jak nie był już wcześniej karany – zakład?

  3. zatrzymali działacza PIS

  4. Baran pewnie pojęcia nie miał do czego to służy,bo co mu po samym frezie i grzałce?

  5. rolnik co mu niewiele można

    ale osioł myślał, że jest sędzią sądu powszechnego

Dodaj komentarz