W ręce policjantów wpadł złodziej biżuterii. Wraz z nim zatrzymano 79-letniego pasera

Policjanci z KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży biżuterii ze sklepu jubilerskiego przy ul. Świętoduskiej. To 25-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Mundurowi zatrzymali także 79-letniego mieszkańca Zamościa, który odpowiadał będzie za paserstwo.

Do kradzieży doszło 10 lipca w sklepie jubilerskim przy ul. Świętoduskiej. Po godzinie 15 wszedł tam młody mężczyzna, który zachowywał się jak klient i był zainteresowany kupnem pierścionków.

W pewnym momencie poprosił o pokazanie biżuterii, zastanawiał się nad kupnem. Niezdecydowany wyszedł jednak ze sklepu, ale po chwili wrócił. Udało mu się wykorzystać chwilę nieuwagi pracowników. Zdołał zabrać dwie palety z biżuterią i uciec. Po dokładnym sprawdzeniu towaru w sklepie ostatecznie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 24 tys. zł. Kilka minut później policjanci otrzymali informację o kradzieży.

– Na miejscu pracowali technicy policyjni, zabezpieczyliśmy także nagranie z wnętrza sklepu oraz z monitoringu miejskiego. Równolegle rozpoczęły się ustalenia operacyjne. Informacja o zdarzeniu wraz z wizerunkiem sprawcy przekazana została także do innych jednostek. Pod koniec lipca sprawca został zatrzymany. To 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec. 25-latek przyznał się do kradzieży. Jak wynika z naszych ustaleń mężczyzna sprzedał biżuterię mieszkańcowi Zamościa. Mundurowi ustalili także pasera. Okazał się nim 79-letni mężczyzna – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

2017-08-02 15:21:12
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Wyrwać chwasta!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!