Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rafał Mantyc z Lublina wystartuje w Mistrzostwa Europy OCR

Najlepsi zawodnicy z całego kontynentu przyjadą do Gdyni na prestiżowe zawody w biegach przeszkodowych. Lublin będzie reprezentował Rafał Mantyc.

W czwartek w Gdyni rozpoczynają się Mistrzostwa Europy OCR, czyli w biegach z przeszkodami. Będą to jedne z najważniejszych zawodów w tym roku w tej dyscyplinie sportu, która z roku na rok mocno zyskuje na popularności. W 2016 roku podczas Mistrzostw Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów. 12 miesięcy później, również w Holandii, ale tym razem we Flevonice wystąpiło 27 krajów. Ubiegłoroczny czempionat w Esbjerg w Danii zarejestrował 3000 uczestników z aż 32 państw. W Gdyni, gdzie odbędzie się czwarta edycja imprezy, spodziewanych jest ok. 4000 zawodników.

Jedynym przedstawicielem Lublina oraz regionu będzie Rafał Mantyc. Jest on doświadczonym zawodnikiem, ma za sobą również wiele sukcesów. W ubiegłym roku brał udział w Mistrzostwach Polski w Gdyni, Mistrzostwach Europy w Danii oraz Mistrzostwach Świata w Londynie. W Gdyni wystartuje w dwóch konkurencjach: bieg na dystansie 5 km z 40 przeszkodami oraz bieg 15 km z 60 przeszkodami.

Polska pierwszy raz będzie gospodarzem imprezy tak wysokiej rangi.Impreza potrwa do niedzieli a areną zmagań będą okolice Narodowego Stadionu Rugby. Dodatkowo, podczas ostatniego dnia mistrzostw zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować a także zawody dla dzieci. Relację na żywo z mistrzostw, a tym samym to, jak radzi sobie reprezentant naszego regionu, śledzić będzie można TUTAJ.

Rafał Mantyc z Lublina wystartuje w Mistrzostwa Europy OCR

(fot. archiwum – Rafał Mantyc)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo