Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Psie kupy na trawnikach to nadal problem. W Lublinie rusza akcja „Woreczki zamiast mandatów”

Miasto Lublin kontynuuje akcję edukacyjną „Sprzątaj po swoim psie”. W przestrzeni Lublina realizowane są kolejne działania przypominające o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Włączy się w nie również Straż Miejska. Funkcjonariuszom przekazano 500 zestawów etui z woreczkami na psie odpady w kształcie kości, które zakupiono w ramach tegorocznej edycji akcji.

– Chcemy, żeby woreczki do sprzątania po swoim psie były lepiej dostępne, dlatego wyposażyliśmy strażników miejskich w odpowiednie pakiety i kontynuujemy akcję „Woreczki zamiast mandatów”. Jest to wspólna akcja edukacyjna ze Strażą Miejską, podczas której funkcjonariusze pouczają, wręczają woreczki i odstępują od wymierzania mandatów za niesprzątanie. Akcja będzie realizowana dwuetapowo w listopadzie oraz zimą po opadach śniegu. Pierwsze patrole wyruszą już w tym tygodniu – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W czwartek (23 listopada) w godzinach porannych i popołudniowych dwuosobowe patrole Straży Miejskiej będzie można spotkać w różnych rejonach miasta, głównie na terenach, na których mieszkańcy najczęściej wyprowadzają swoich pupili, tj.: Błonia pod Zamkiem, wąwóz LSM czy Kalinowszczyzna.

Miasto Lublin w tym roku, w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”, zakupiło również 1050 tabliczek informacyjnych, które trafiły do placówek oświatowych oraz zarządców i administratorów nieruchomości, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez nich zapotrzebowaniem. Osoby chętne mogą zgłaszać chęć otrzymania tabliczki na adres e-mail: [email protected]. Do rozdania jest jeszcze 50 sztuk.

Podejmowane działania objęły także akcję billboardową w przestrzeni Lublina, w ramach której w czerwcu wyeksponowano tematyczne plakaty na 11 nośnikach na terenie miasta. Ponadto w sierpniu na ogrodzeniach 10 miejskich wybiegów dla psów pojawiły się banery przypominające o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Podobne plansze informacyjne trafiły również do Rad Dzielnic, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Dzielnice Hajdów-Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Tatary, Czechów Południowy, Czechów Północny, Śródmieście, Za Cukrownią, Sławinek oraz Czuby Południowe otrzymały łącznie 50 plansz. Dodatkowo do zarządców i administratorów nieruchomości, którzy biorą udział w tegorocznej edycji miejskiej akcji zostaną przekazane naklejki na kosze na odpady informujące o tym, że do zwykłych pojemników można także wrzucać psie nieczystości, o czym informuje Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Lublin.

Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu Budżetu Obywatelskiego „Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt”.

Psie kupy na trawnikach to nadal problem. W Lublinie rusza akcja „Woreczki zamiast mandatów”

(Źródło: UM Lublin)

40 komentarzy

  1. Czasami obserwuję właścicieli czworonogów, wiadomo wygodne długie smycze, pieski chodzą sobie z dala od właścicieli, właściciele nosy w smartfonach palą Jana że nie wiedzą że ich pieski się załatwiają, i że przydałoby się, po nich posprzątać, tak sobie myślę będę robił fotki i wysyłał na straż miejską, mam takie pytanie czy mogę być nazwanym donosicielem-konfidentem?

  2. Sam mam psa i oczywiście sprzątam po nim to oczywiste i naturalne. Uważam , że kary za pozostawienie psiej kupy powinny być dotkliwe i nieuniknione.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo