Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez Lublin przejdzie marsz Czerwonych Wdów. Celem jest obrona Poleskiego Parku Narodowego

Działacze ruchu Extinction Rebellion chcą zwrócić uwagę na zagrożenia związane z budową kopalni węgla kamiennego w okolicach Poleskiego Parku Narodowego. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska opracowuje bowiem swoje stanowisko w tej sprawie.

37 komentarzy

 1. Kto im płaci? Niemcy, zachód? Nasz węgiel jest be i brudny, śmierdzący a ich jest eko i super. Najlepiej u nas wszystko pozamykać i wstrzymać. Niech te łajzy i inni aktywiści pojadą do Niemiec pikietować to zrobią z nimi porządek.

  • Wystarczy wpisać w googla i wiadomo ze jednym ze sponsorów jest Soros – czyli ma w tym zysk. Poza tym „aktywiści” dostają kasę za protesty. A przynajmniej organizatorzy.

  • Słusznie. Zniszczmy wszystko co mamy. Byle wyngla więcej było. Kto ci płaci za pisanie takich bredni?

   • Bez węgla nie będzie prądu i elektrowozy nie będą mogły jeździć.

    • No masz! To co zrobimy jak wyngla zabraknie? Trzeba będzie się zbiorowo utopić… Ale zaraz – nie będzie w czym, bo bagien już nie będzie. A i z wodą może być problem, bo bez bagien będzie szybko znikała.

 2. Wściekłe Macice znów atakują?

  • Matriarchat górą, gdy „mężczyźni” c.py. I jeszcze chrześcijanom się wmawiają.

 3. Ci co bredzą o fanatykach itd. powinni wybrać się końcu do Poleskiego Parku Narodowego i zobaczyć na własne oczy czy warto to tracić na rzecz wielkiej dziur z której wyciągnie się węgiel. Bo chyba tylko idiota jest w stanie uwierzyć, że wydobywanie węgla w takiej odległości od parku niczego nie zmieni w poziomie wód.

 4. Jak to jest, że znowu zagraniczne podmioty organizują protesty na poziomie małych miejscowości. To nie jest opinia tylko fakt. Przerażające jest powiedzenie, że ludzi łatwiej oszukać niż przekonać że zostali oszukani. Mam na myśli ślepe posłuszeństwo. Skutki tej ludzkiej skłonności udowodnił w swoim znanym eksperymencie Stanley Milgram. Analiza rozwoju faszyzmu i komunizmu także dowodzi tego samego. Kiedy dobrzy ludzie ślepo i bezrefleksyjnie wykonują polecenia są w stanie krzywdzić i mordować innych niewinnych ludzi. Mało tego, nawet jak zaczną być sceptykami za późno (przegapią moment przeciwdziałania) to i tak będą brali udział w strasznych rzeczach.

 5. Widzę, że górnicy pierwsi skomentowali…
  Era węgla się kończy i czas to zrozumieć. Dość już trucia i niszczenia.
  Dla energii jest alternatywa. Czystego powietrza nic nie zastąpi.

 6. Atomu nie chcieliście stare dziady to teraz czas się zastanowić co dalej. Węgiel jest już na ostatniej prostej a za rogiem mamy rozchwiany klimat. Kto normalny inwestuje w kopalnie węglowe, skoro mamy od węgla odchodzić?