Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudują drogę z Frampola do Gorajca. Jest już wykonawca

Za dwa lata znacząco poprawią się warunki podróżowania pomiędzy Frampolem a Gorajcem. Droga zostanie rozbudowana do nowych parametrów.

Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem a Gorajcem. Choć jest to zaledwie 7-kilometrowy odcinek trasy, to jednak od dawna znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Dziury i nierówności odczuwają nie tylko zawieszenia pojazdów, lecz także kierowcy.

W końcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła przebudować ten odcinek trasy. Jednak nie będzie to tylko wymiana nawierzchni. Droga zostanie dostosowana do parametrów trasy klasy GP, czyli ma mieć 7 m szerokości i 115 kN/oś nośności. Jezdnia zyska umocnione pobocza, bariery ochronne i oświetlenie. Poprawione zostanie też odwodnienie drogi.

W ogłoszonym na realizację inwestycji przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza. Za zaoferowaną kwotę wynoszącą blisko 63 mln, wykonawca ma także przebudować krzyżujące się z główną trasą drogi publiczne i wewnętrzne. Z kolei dla obsługi ruchu lokalnego wybudować drogi zbiorcze, które zapewnią bezpieczeństwo użytkowników trasy.

Obecnie inwestor oczekuje na ewentualne odwołania od firm, które również starały się o kontrakt na wykonanie trasy. Jeżeli takowe nie wpłyną, pod koniec sierpnia możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Prace mają zostać zakończone w ciągu 26 miesięcy od daty podpisania umowy.

2018-08-09 17:00:21
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. a może chodzi o Goraj? skoro tylko 7km

  2. Goraj to DW835, chodzi o DK 79

Z kraju