Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował okłamać policjantów, służbowego psa nie zdołał wywieść w pole (zdjęcia)

Najpierw uciekał skodą przed policyjnym patrolem, potem próbował oszukać policjantów. W dojściu do prawdy pomógł policyjny pies Polon. Za popełnione czyny 31-latkowi grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenie pojazdów.

W miniony piątek wiszniccy policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Skoda, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyspieszył. Po chwili skręcił w pierwszą z bocznych dróg.

– Mundurowi ruszyli za nim, by zatrzymać go do kontroli. Po chwili zauważyli, że kierowca osobówki stracił panowanie nad „kółkiem” i zjechał do przydrożnego rowu. Gdy dojechali na miejsce zdarzenia w samochodzie nie było kierowcy, a na miejscu pasażera siedział 31-latek. Mężczyzna twierdził, że kierowca, z którym podróżował, zbiegł do pobliskiego lasu – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie 31-latka, potwierdzając, że znajduje się pod jego wpływem.

– Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, natomiast na miejsce dotarł przewodnik psa służbowego razem ze swoich „czworonożnym partnerem”. Na nic zdały się jego fortele, ponieważ Polon od razu doprowadził przewodnika do miejsca, w którym 31-latek przed chwilą siedział i pozostawił puszkę – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenie pojazdów.

 

Próbował okłamać policjantów, służbowego psa nie zdołał wywieść w pole (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

10 komentarzy

 1. .......................,

  Ładny piesek 🙂

  • Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

   Nooo… piesek śliczny, ale i pan młodszy aspirant niczego sobie. Można by się zapomnieć…

 2. Psy górą.

 3. Jednak owczarki są inteligentnymi psiakami , mam mieszańca z przewagą owczarka , weterynarz powiedział źe ładny psiak i odporniejszy niź rasowe , teraz teź potwierdzam źe to są wyjątkowe psy.

 4. Myślicie że komendant komendant Szymczyk może mieć więcej tych granatników ?

 5. Sebastian Obsztyfitykultykiewicz

  Ale kierowca też spryciarz. Widać, ze chlop dobrze kombinuje, więc przed sądem i w więzieniu da sobie radę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo