Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwaj bezdomni włamali do domu i tam zamieszkali. To jednak nie wszystko

Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch bezdomnych braci, którzy włamali się do domu na niezamieszkałej posesji. Mężczyźni wyłamali skobel zabezpieczający wejście do domu i rozgaszczając się w lokalu zniszczyli kilka rzeczy. Z domu również zginęły przedmioty. Ponadto na działce mundurowi natknęli się na samochód, który pochodził z kradzieży i był już częściowo rozebrany.

Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Świdnika, z którego wynikało, że na jej posesji „rozgościli się” nieznani jej mężczyźni. Policjanci na miejscu zastali dwóch braci: 39-latka i 41-latka.

– Okazało się, że są to osoby bezdomne, które po wyłamaniu skobla weszły na teren domu i tam zamieszkały. Ponadto doszło do dewastacji mebli i sprzętu znajdującego się wewnątrz mieszkania oraz część rzeczy została skradziona. Przy budynku znajdował się samochód, który po sprawdzeniu okazał się być skradziony z terenu Lublina – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Kryminalni ze Świdnika przedstawili obu mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia rzeczy. Sprawa kradzieży pojazdu prowadzona jest przez lubelskich policjantów. Za swoje zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

8 komentarzy

 1. No i juz mają zakwaterowanie i wyzywienie

 2. Za pisu Polakom żyje się dużo lepiej. Za Tuska musieli wyjadać zanętę na dziki. Za kaczyńskiego mają dom i samochód.

 3. a takie bogactwo i dobrobyt za PISu

 4. To juz chyba nie bezdomni 😛

 5. Lewo i Niesprawiedliwość

  Batożyć, batożyć i jeszcze raz batożyć.

 6. Tępić, dla takich to tylko więzienie…

 7. Chomik europejsko Czechowski.

  I już nie są bezdomnymi.
  Mają zapewniony wikt i opierunek na kilka najbliższych lat.
  Brawo Polska!

Dodaj komentarz

Z kraju