Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent miasta nie wytrzymał. Pokazał wniosek o pieniądze na opłaty, okulary i badania „Bo mi się należy”

Jeden z mężczyzn zwrócił się do prezydenta Puław, aby miasto wypłacało mu co miesiąc 2 tys. zł na opłaty. Dodatkowo chciał otrzymać 1,8 tys. zł na dwie pary okularów i 350 zł na badania lekarskie. Żądania określono jako absurdalne, niesprawiedliwe i dzielące społeczeństwo.

Prezydent Puław Paweł Maj postanowił upubliczniać wnioski, które wpływają do Urzędu Miasta od mieszkających w okolicy Romów. Wskazał, że na co dzień mierzy się z sytuacjami, które mogłyby posłużyć, jako scenariusz do kolejnych ekranizacji filmu „Rejs”. Dlatego też te najbardziej absurdalne przypadki będą przedstawiane mieszkańcom. Wszystko dlatego, że często mają one wpływ na całe społeczeństwo.

Ostatni z nich pochodzi z kwietnia, jednak dopiero niedawno miasto udzieliło na niego odpowiedzi. Jeden z mężczyzn zwrócił się do prezydenta Puław, aby miasto wypłacało mu co miesiąc 2 tys. zł na opłaty. Dodatkowo chciał otrzymać 1,8 tys. zł na dwie pary okularów i 350 zł na badania lekarskie. Argumentował to tym, iż środki te mu się należą, ponieważ należy do mniejszości narodowej.

Decyzja miasta była negatywna. Jak wskazał Paweł Maj, żadne środki, z tego powodu iż jest Romem, mężczyźnie się nie należą. Dodał, że tego typu oczekiwania godzą w elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej mieszkańców nienależących do żadnych mniejszości jak też tych, którzy systematycznie i uczciwie ponoszą opłaty, a okulary kupują za swoje zarobione pieniądze. Żądania mężczyzny określił zaś jako absurdalne, niesprawiedliwe i dzielące społeczeństwo.

– Zastanawiam się, jakie będą następne oczekiwania, często zadłużonych, nie spłacających swych zobowiązań i żyjących na nasz koszt beneficjentów naszej chorej poprawności i źle pojętej pomocy – mówi prezydent Puław.

Okazuje się, że podobnych wniosków wpływa do Urzędu Miasta sporo. To jednak nie wszystko. Na miasto, w którym mieszka kilkuset Romów, narzucono z góry różnego rodzaju programy „integracji romskiej”. Urzędnicy wskazują na m.in. „Zakupy przyborów szkolnych tylko dla uczniów pochodzenia romskiego”, czy „Zakupy strojów sportowych tylko dla uczniów pochodzenia romskiego” albo „Szkoleń pracowników w zakresie historii i teraźniejszości Romów”. Jednak decyzją prezydenta, nie zostały one zrealizowane.

Paweł Maj od dawna znany jest z radykalnych poglądów w tej sprawie. Jeszcze jako radny Rady Miasta często podejmował temat walki z „obciążeniem miasta” wskazując, iż społeczność romska niesłusznie pobiera zasiłki, a wszelkie propozycje podjęcia pracy odrzuca. Kiedy w 2018 roku wygrał wybory na prezydenta miasta zapowiedział walkę z „lenistwem Romów”.

Po roku jego urzędowania głośno się zrobiło o pomyśle przenoszenia lokatorów niepłacących czynszu z mieszkań komunalnych do kontenerów. Jak wyjaśniał prezydent, mimo symbolicznego czynszu w kwocie około 50 zł miesięcznie, wielu mieszkańców zupełnie ignoruje obowiązek zapłaty. W związku z tym 325 lokali jest zadłużonych na ponad 7 mln zł. Jednak temat upadł, gdyż radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na tej projekt.

53 komentarze

 1. Niech PiS spłaci te siedem milionów złotych!

 2. niech sie lepiej uspokoi bo zaraz przyjedzie agnieszka holland, maja, basia i nakręcą film o ksenfobii w małym mieście.
  Hej fajnopolacy taki jakimają miasta problem z cyganami to to tak samo mają niemcy, holendrzy, belgowie, francuzi, włosi tylko pomnożonę przez x3000 albo i lepiej z migrantami z innych kręgów kulturowych.
  Dalej głosujcie na PO i na kwoty migrantów. PIS to też dziady ale przynajmniej wpuszczali tych co chociaz udawali, żę chcą pracować.

  • Przeczytałeś artykuł do końca? Nie płacili nawet śmiesznych 50zł czynszu miesięcznie więc zaproponowano ich eksmisję – radni PiSu nie wyrazili zgody – więc to im dziękuj za utrzymywanie nierobów

 3. A co na to nasi obrońcy Jezusa czy tam Maryi? Mogli by się tamtędy przejść. Czy się boją?

 4. „Paweł Maj od dawna znany jest z radykalnych poglądów (…)” – a jakie to radykalne pogląday? Jak komuś przeszkadza że jest mniejszością narodową to niech jedzie do „siebie” gdzie tą mniejszością nie będzie. Za sam fakt że ktoś wymyśla jakieś programy zakupu czegokolwiek dla kogokolwiek „bo coś tam”, prosi się o krymjinał. Ja na swoje dzieci sam musze zapracować by miały a z moich podaktów potem jeszcze funduje się prezenty nierobom. Clown world

 5. Paweł Maj na prezydenta Polski w następnych wyborach!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport