Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jarmark Firlejowski już w najbliższą niedzielę. Na uczestników czeka moc atrakcji i ciekawych wydarzeń

W niedzielę, 16 czerwca, przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy, która jest kolebką średniowiecznego rodu Firlejów, odbędzie się Jarmark Firlejowski. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji. Impreza potrwa do późnego wieczora.

Jarmark Firlejowski to wydarzenie plenerowe, kulturalno-historyczne, które odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy. Zaplanowano je w pobliżu istniejącej jeszcze wieży Firlejów – jedynym w Dąbrowicy zachowanym zabytkiem pamiętający świetne czasy rodu magnackiego.

Impreza obejmować będzie widowiska, spektakle i scenki historyczne przedstawiające sceny z życia Firlejów, a także średniowiecznej Dąbrowicy. Dla widzów przygotowane zostaną obozowiska historyczne, w którym prezentowane będą stanowiska rzemieślnicze, pokazy artyleryjskie i stroje, a towarzyszyć temu będą gry średniowieczne, opowieści i gawędy.

Oprócz tego zaplanowano spektakle i koncerty muzyczne. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują potrawy kuchni regionalnej i rękodzieło. Dla dzieci i młodzieży będzie zorganizowane wesołe miasteczko dla dzieci wraz z animacjami. Będzie można także podziwiać pokazy i warsztaty kowalstwa artystycznego.

Całość rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą świętą, jaka zostanie odprawiona w kościele w Dąbrowicy. Po nabożeństwie na scenie letniej zaplanowano, scenki historyczne czy też pojedynki na broń. Będzie też prezentacja strojów. O godzinie 19 na scenie wystąpi zespół Junior Band a po koncercie odbędzie się potańcówka.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!” Portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

Jarmark Firlejowski już w najbliższą niedzielę. Na uczestników czeka moc atrakcji i ciekawych wydarzeń

3 komentarze

  1. Zenek jest tam zaraz na drugim miejscu zaraz po matce bosce lubelskiej wielkiej wszechmogącej, patronki dziur w drogach.

  2. Mam nadzieję że nie najedzie się sępów z miasta inspiracji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport