Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Są dodatkowe pieniądze na wymianę starych pieców i montaż paneli fotowoltaicznych. Rusza podpisywanie umów

Ponad 112 mln zł przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie na dofinansowanie termomodernizacji budynków, wymiany starych pieców, montażu paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Środki trafią na 1649 przedsięwzięć.

W czwartek odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W jego trakcie podjęta została uchwała w sprawie aneksu i rozpatrzenia wniosków złożonych w ramach programu Czyste Powietrze finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Aneks do umowy zwiększa kwotę na dofinansowania w ramach KPO i daje możliwość podpisywania umów z beneficjentami, którzy złożyli swoje wnioski przed 21 kwietnia tego roku.

Decyzja Zarządu zatwierdza dofinansowanie dla 1649 przedsięwzięć na łączna kwotę 112.720.151,92 zł. Środki te zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków, wymianę starych pieców, montaż paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

– Cieszymy się z tego, że te środki trafią do mieszkańców województwa lubelskiego. Wiemy, że pieniądze, na które czekali będą dobrze wykorzystane. To efekt naszej wspólnej pracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Stanisław Mazur, prezes WFOŚIGW w Lublinie.

W związku z tym osoby, które złożyły wnioski we wspomnianym terminie niezwłocznie będą zapraszane na podpisywanie umów. Do beneficjentów niebawem trafi stosowna korespondencja.

22 komentarze

  1. a w nocy też działają panele xD

    • Oczywiście. Jeśli zamontujesz do nich magazyn energii – co obecnie jest obowiązkowe, żeby to miało sens.

  2. Stany Zjednoczone, Chiny, tam to dopiero jest produkcja Co2, ale Europa ma naprawiać ekologię za cały świat.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport