Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Premier zapowiedział nowe obostrzenia na Wielkanoc

Dane dotyczące zakażeń nie napawają optymizmem. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że w czwartek poznamy nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w okresie Wielkanocy.

Podczas konferencji prasowej w firmie Maspex premier Mateusz Morawiecki przekazał informację, że w czwartek zostaną przedstawione nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w Wielkanoc.

– Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia, które pomogą w walce z koronawirusem. Musimy być gotowi do najtrudniejszych scenariuszy – powiedział premier podczas wizyty w firmie Maspex w Wadowicach.

Szef rządu zaznaczył, że dane epidemiczne są niepokojące, za nasi sąsiedzi wprowadzają kolejne obostrzenia.

– My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby „przydusić” wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem – przekazał Mateusz Morawiecki.

W najbliższy czwartek powinniśmy poznać obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta i tydzień po świętach. Premier odniósł się również do tematu związanego ze szczepionkami.

– W najbliższych 4-5 tygodniach otrzymamy 7 mln dawek z harmonogramu dostaw. Oprócz szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca od kwietnia będziemy otrzymywać szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Do końca kwietnia 1. dawką zaszczepionych może być kolejnych 7 mln osób. To zdaniem epidemiologów spowoduje, że epidemia będzie wygasać. Rosnąca liczba szczepionek jest najlepszym remedium na zwalczenie epidemii i powrót do normalnego życia – dodał szef rządu.

(fot. KPRM)

43 komentarze

  1. Mieszkam na wsi i żadnej pandemi nie odczuwam.

  2. spokojnie 10 kwietnia nie będzie ani pandemii ani obostrzeń, Covid podobno dzień urlopu wziął, żeby karakański komuch mógł do brata pójść, powiedzieć żeby lądował za wszelka cene.

  3. Kim się różni Pinokio od morawieckiego??
    Niczym, obydwoje kłamią!!

  4. „Rosnąca liczba szczepionek jest najlepszym remedium na zwalczenie epidemii ” jak na razie jest wręcz przeciwnie. Maseczki+szczepienia = obserwowany wzrost infekcji, wzrost medialnego strachu, plandemia w rozkwicie.

  5. Heniek z Sanescobar

    Mają nas za kompletnych idiotów

  6. Trzeba wiejską zgasić a pandemia sama zniknie.

Z kraju

Sport