690 680 960

Przebudowa drogi krajowej nr 12 w Chełmie wchodzi w kulminacyjną fazę (zdjęcia)

Przebudowa drogi krajowej nr 12 przebiega szybciej niż zaplanowano i jest szansa, że trasa ta będzie w pełni przejezdna już w wakacje. Z godnie z umową na realizację całego zadania wykonawca ma czas do 31 października.

Trwają prace związane z przebudową drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma. Chodzi o ulice Podgórze, Rejowiecką, Aleję Przyjaźni, Rampę Brzeską oraz ul. Wschodnią. Inwestycja realizowana jest jednocześnie na całym 8-kilometrowym odcinku trasy. Wraz z początkiem kwietnia drogowcy rozpoczną układanie warstwy ścieralnej na prawie 5-kilometrowym odcinku od Al. Przyjaźni do końca ul. Wschodniej. Ułożona zostanie również warstwa bitumiczna na północnej stronie ulicy Podgórze, po czym prace przeniosą się na stronę południową.

Dobiega końca również przebudowa skrzyżowania ul. Rejowieckiej ze Szpitalną i ronda ZWiN. To pierwsze ma być gotowe w połowie kwietnia, drugie zaś pod koniec miesiąca. Za kilka tygodni oddany do użytku zostanie też wiadukt w ul. Wschodniej. Wykonana ma zostać również podbudowa 70-metrowego połączenia ul. Rejowieckiej z rondem im. R. Dmowskiego. Jeżeli chodzi o ul. Rejowiecką, to na całej jej długości trwa montaż ekranów akustycznych.

Jak informuje kierujący pracami Łukasz Łukasik z Budimexu, na Alei Przyjaźni układane są ostatnie fragmenty chodników i ścieżki rowerowej. Na rondach u zbiegu z ul. Okszowską i przy straży pożarnej prowadzone są ostatnie roboty kamieniarskie i brukarskie. Na ul. Rampa Brzeska pozostały do zrobienia azyle dla pieszych w jezdni, zjazdy do posesji i asfaltowe fragmenty ścieżki rowerowej. Jak zapewnia wykonawca, prace wyprzedzają harmonogram i w wakacje kierowcy mają już w pełni korzystać z przebudowanej trasy.

(fot. UM Chełm)

4 komentarze

  1. Wszystko fajnie tylko chełm to dziura… nic tu nie ma na prawdę, jak nie masz dobrej roboty to lepszej napewno nie bedziesz miał,,, ale jak by mieli rozkrazc pieniądze to wole aby budowali te drogi nawet w takiej dziurze.

  2. Donald załatwił (Polaków na cacy).

    • Donald tylko ciągnął Balcerowicz to wszystko załatwił . Jarek wszystko zniweczy?

  3. Ważne, że „godnie”.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas