Premier Mateusz Morawiecki: „Wdrażamy obniżkę cen paliw, proponujemy obniżkę podatków” (wideo)

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że zostaną obniżone ceny na paliwo oraz VAT na gaz ziemny. Zmian w ramach Tarczy Antyinflacyjnej będzie więcej.

51 komentarzy

 1. Rozwiązywanie problemu pieniądza bez pokrycia, poprzez jeszcze większą emisję pieniądza bez pokrycia.
  Dobrobyt się bierze z pracy, a nie z tego, że pieniądze (zadrukowany papier) spadają z nieba.
  Ta tarcza jeszcze bardziej napędzi inflację i osłabi złotego. Za rok nie tylko benzyna będzie po 7PLN, ale także dolar, euro i frank.

  • Jak KE nie zgadza się na zerowy VAT,to niech towarzyszka julka orzeknie niezgodność z naszą konstytucją i vateuszek nam wprowadzi 0%.Trzeba tylko mieć odwagę i nie kraść

   • Dokładnie. Chcieliśmy Unii, to teraz mamy europejskie podwyżki i nawet jak rząd chce gwałtownych obniżek to imbecyle z Unii na to się nie zgadzają i dyktują nam swoje warunki. Jakby tego było mało opozycja, lewactwo i „geniusze klauni” z PO jeszcze ich w tym popierają, wciskając zwykłym ludziom ciemnotę że to niby dla naszego dobra albo że to wyłącznie wina rządu a nie ich.

  • Ale o czym my Franiu dyskutujemy?
   Jakie drukowanie pieniądza?
   Akcyza spadnie o 30 groszy na litrze?
   I co, myślisz, że cena przy dystrybutorze też o tyle spadnie? Takiego wała! Od razu pójdą w górę marże. Zwłaszcza, że Orlen bardzo długo trzymał cenę 5,99 i teraz się musi odkuć, bo kolejne pałace prezesa same się przecież nie kupią.
   Prąd stanieje? Wpierw dwucyfrowa podwyżka w styczniu, a potem obniżka akcyzy o 5 złotych na megawatogodzinie. Ja nie wiem Franiu, może masz gdzieś wielką plantację zioła i megawatogodzinę ci licznik pyka co tydzień, ja (spory dom) zużywam dwie… na rok.

   • Dokładnie. Propaganda i pustosłowie, które absolutnie nie będzie miało przełożenia na ceny i poziom życia zwykłych ludzi. Wprowadzenie tego w życiu w celu walki z drożyzną to jak gaszenie pożaru domu przy użyciu pistoletu na wodę.

    Notowania PiS-u lecą na łeb na szyje już we wszystkich sondażach. Ich żelazny elektorat to nie ci, którzy żyją z tego, co zarobią, ale z tego, co da im państwo (emeryci, renciści, patola 500+), ale oni wszyscy razem wzięci to najwyżej kilkanaście procent poparcia w wyborach. Rządy tej partii to permanentny kryzys oraz brak poczucia bezpieczeństwa i już nawet ci, którzy głosowali na PiS zaczynają mieć tego dość. Foliarstwo to tylko część ich elektoratu. Bardziej rozsądni ludzie widzą, że rząd absolutnie nic nie robi, aby walczyć z pandemią, ludzie umierają, służba zdrowia w zapaści i wiedzą taka „polityka” może kosztować życie także ICH.

  • Tu Franio ma rację

 2. Najpierw niech wkoncu zamkna ludziom te sklepy i restauracje w niedziele …a nie placówki pocztowe im robią I się im śmieją prosto w oczy … całe szczęście niedługo na stałe się wyprowadzam z tego kraju

 3. Piniendzy PO porostu nie ma
  i nie będzie
  a tak na poważnie :
  te 6 groszy ponad 6 zł które płacę za Pb95 – czyli 4-5zł za zbiornik paliwa
  BOKIEM WYJDZIE temu oszustowi Mateuszowi i jego bandzie złodziei
  tylko KONFEDERACJA
  żadne lewaki i POpaprańce
  a wy pisuary Przeproście i Spadajcie

  • masz na mysli tych ruskich agentów pod przykrywką patriotów z konfederacji , wystarczy zobaczyć jak głosują w sejmie

   • No właśnie głosują przeciw w sejmie, załóż okulary

   • Skoro to ruscy agenci,to gdzie polskie sluzby ktore maja ich zamknac. Braun sam sie podal do prokuratury zeby to zbadali. Jakos nie bylo chętnych. Powtarzasz bzdury dla pospólstwa.

 4. Pogadaj sobie. Aby utrzymać się przy korycie

 5. Ratownik medyczny

  Prawdziwymi oszustwem było danie ratownikom medycznym podwójnych pensji za walkę z Covidem. Od 1-lipca dodatek przestał być wypłacany A ratownicy weszli w 32%odatek który nadal płacą z odniesionej o 300 złotych Drfacto dokładają z pensji około 450 złotych a minister grzmiał że będzie finansowo lepiej
  Co Mateusz obieca to i tak PiS zabierze.

 6. BlackJanuary jak w sklepie, najpierw podwyższymy a potem obniżymy….
  Dajcie ludziom pracować, zarobić swoje i się rozwijać. A nie zamykają sklepy w niedzielę, brak obrotu. Wszyscy sobie dadzą sami radę, problem w tym że już rząd nauczył dawać bo się należy i teraz są efekty. Polscy przedsiębiorcy gnębieni podatkami, srusami, zagraniczni mało co się dokładają i pieniądze są wypompowywane z kraju. Pracodawcy kombinują z umowami przez zagraniczne spółki UK, USA czy przez Seszele. Kombinacji ze spółkami rząd nie potrafi rozwiązać…. Kazdy rząd dyma Państwo, jedni i drudzy. Nie ma w czym wybierać, nie ma co się łudzić.

 7. Morawiecki przyznaje rację Konfederacji ws. Tarczy Antyinflacyjnej!

 8. PFFFFFF! kpiny!

 9. Taki wal jak myślicie ze benzynę kupicie po 20 grudnia taniej niż 6 zł!! Hahahahahha i co z tego że chłopaczyna coś obniża jak inni sobie podonosza ceny jak chcą…. on zamyka sklepy a oni sobie otwierają sklepy pocztówki…. śmiać mi się chce z tego wszystkiego albo wszystko ukarciane albo poprostu żenada

 10. W huxx mam twojego Truska ! Za jego kadencji dzieci niemaily by co jeść ,ale ogólnie i tak jest taki bałagan ze to za 100 lat nie wiem czy się unormuje Kur!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu