Premier Mateusz Morawiecki: „Wdrażamy obniżkę cen paliw, proponujemy obniżkę podatków” (wideo)

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że zostaną obniżone ceny na paliwo oraz VAT na gaz ziemny. Zmian w ramach Tarczy Antyinflacyjnej będzie więcej.

51 komentarzy

  1. Trochę program Konfederacji

  2. Nawet gdyby cena litra paliwa spadła o 50 groszy to przy pełnym baku samochodu osobowego to oszczędność wyniosłaby lekko ponad 20 zł… Już widzę te spadki cen w sklepach. One nie są podyktowane dokładnymi obliczeniami tylko chciwością! Jak uzasadnić to, że taki fryzjer w 3 m-ce podnosi cenę strzyżenia o 20 zł. I to zanim mógł płacić więcej za ogrzewanie…
    Obniżka paliwa o 1 zł – 1,5 zł to byłoby już coś 🙂

  3. Dziurę po braku wpływów do budżetu zasypie się albo drukowaniem pieniędzy (czyli inflacja będzie wyższa i z oszczędności/pensji nam to pójdzie), albo pożyczką (czyli odsetki będziemy płacić w nieskończoność a dług na zawsze). Pewnie za to inflacja oficjalna spadnie trochę, w tv będzie można się pochwalić jednocyfrową, choć w rzeczywistości jest taka jak sobie pensje podwyższają, czyli z 60-80%.

  4. Już raz za prąd oddawali kiedy Sasin obiecywał i co zrealizował? Przewał na 70 baniek.

  5. Na początku zaznaczam, że nie jestem fanem miłościwie nam panujących ani ich oponentów. Skoro jest tyle osób niezadowolonych z tak wysokich podatków w cenie paliwa to wystarczy sprzedać grata i przesiąść się na rower, wrotki lub kto co tam woli. Podejrzewam, że skokowy spadek danin z tytułu sprzedaży paliw skutecznie ukarałby kreatywnych planistów od budżetu. Tak wiem jestem nienormalny, co inni powiedzą jak was zobaczą na rowerze zamiast np. w błyszczącym kałdi czy passeratii.

  6. ” Chcieliśmy wprowadzić zerową stawkę VAT, ale KE nie zgodziła się – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.” a chociaż zapytaliście o to ???

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi