Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poważne skutki ulewy we Włodawie. Droga podmyta, budynki zagrożone (zdjęcia)

Kilkugodzinna ulewa nad Włodawą przyniosła realne zagrożenie dla infrastruktury miejskiej oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Deszcz spowodował poważne uszkodzenia, podmywając nawierzchnię oraz zagrażając fundamentom pobliskich budynków oraz ogrodzeniom posesji.

W trakcie wczorajszych intensywnych opadów deszczu na ul. Krzywej we Włodawie doszło do podmycia drogi. Woda zagrażała również fundamentom pobliskich budynków i ogrodzeniom posesji. Zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazują, jak potężne strumienie wody płynęły przez ulicę, niosąc ze sobą fragmenty drogi i materiały budowlane. Woda zagrażała również pobliskim budynkom oraz posesjom, podmywając fundamenty i stwarzając potencjalne niebezpieczeństwo dla ich stabilności.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaistniałej sytuacji, na miejsce wezwane zostały służby ratownicze oraz pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Strażacy z KP PSP we Włodawie, wspólnie z MPGK podjęli szybkie działania mające na celu zabezpieczenie terenu oraz zapobieżenie dalszym szkodom. Dodatkowo, na miejscu pojawiły się również ekipy pracowników wykonawcy robót drogowych, którzy włączyli się w prace.

Wspólne wysiłki zaangażowanych służb i pracowników firmy wykonawczej pozwoliły na skuteczne zabezpieczenie terenu. Mimo trudności związanych z intensywnością opadów, sytuacja została szybko opanowana, co pozwoliło uniknąć poważniejszych strat materialnych. O całym zdarzeniu powiadomił Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy.

20 komentarzy

 1. Ul Krzywa we Włodawie, mieszkać tam gorzej jak kara więzienia w Polsce.

  • Jak Krzywa, na ten tych miast wyprostować !!! W Unii banany się prostuje to i ulicę wypada

 2. Poważne skutki ulewy w Włodawie. Droga podmyta, budynki zagrożone… dostrzegajmy pozytywne cechy tych niewątpliwych nieszczęść. Brygady naprawcze będą miały zajęcie przy drodze, sklepy z materiałami budowlanymi będą mieć zbyt na to co im od miesięcy zalega w magazynach i na sklepowych półkach, a i cołaskabiorcy wezmą cołaski za mamrotanie próśb do Najwyższego o powstrzymanie kataklizmu…
  Jedna 15 minutowa burza, pół godziny deszczu, a tyle dobrego będzie się dziać…

  • Rozumiem ironię. Jeśli ktoś jej jednak nie zrozumie, zalecam przeczytać Ekonomię w jednej lekcji H. Hazlitta…

   • Chopie, to nie jest żadna ironia, to polska rzeczywistość !
    Jestem głęboko przekonany, że np. pokazana na fotce wyrwa przy ogrodzeniu, na dziś, na tymczasem, zostanie zasypana ziemią, czy jakimś żwirkiem, a za kilka tygodni, miesięcy, przy większych opadach pojawi się, powróci jak Wańka-Wstańka.
    Tak samo, nic się nie zrobi, żeby woda z następnego deszczyku nie wpłynęła do niektórych piwnic.
    Przecież łatwiej zadzwonić po strażaków.

 3. Gotów jestem się założyć, że pokazaną na fotce wyrwę przy pocie będzie się pokazywać i przy okazji opadów w np. lipcu czy sierpniu (oby tylko w tym roku).
  Polacy potrafią…

 4. prawie Redaktor

  Zbanowali mnie

 5. Ciekaw jestem czy ci, którzy jęczeli podczas roztopów zabezpieczyli swoje posesje przed zalaniem, czy siedzą z telefonami w prawych przednich, żeby znów dzwonić do specjalistów od odpompowywania wody z piwnic ?

 6. prawie Redaktor

  Wyślijcie redaktora na naukę języka polskiego. Forma w Włodawie, w ukrainie, w Słowacji, w Węgrzech…. jest niepoprawna. Obecnie nawet rada języka polskiego jest proukraińska tak jak prożydoskie miasto inspiracji…

  • Nie sądziliśmy, że literówka może wywołać aż taką egzaltację szanownego komentującego. Została dawno poprawiona. Nikt nie jest nieomylny, błędy się zdarzają.
   Wystarczy do nas napisać wiadomość…

   • prawie Redaktor

    Witam. Pisałem na spokojnie. Jeśli chodzi o literówkę, to zauważam, że na siłę promuje się odpolszczenie.

 7. I nie wiadomo co te [***] bydlaki z Instytutu Magii i Generalnego Wrozniarstwa przewidują na najbliższe godziny bo gdy wczoraj późnym wieczorem wpisałem moją miejscowość i pokazało że dzisiaj cały dzień ma padać a jak teraz to już w ogóle nie,tylko jutro cały dzień ma lac .Jednoczesnie wydali ostrzeżenia na dzisiejszy dzień przed opadami,do godziny14. Czyżby pracowali tam ludzie całkowicie niekompetentni?

  • Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

   Wróżby, a nawet jasnowidzenia nigdy nie są precyzyjne, dające się mierzyć suwmiarką co do obszaru występowania i stoperem jeśli chodzi o początek i koniec.
   Wiele razy się o tym przekonałem na swoim slamsowie.
   Na ten przykład burzę wróżono na 14-tą, a ona była o 19-tej dwa dni później i nie na slamsowie, a w regionie.

 8. To jest jeszcze klasztorna a nie krzywa
  Jakieś 20 metrów dalej zaczyna się krzywa.
  Wiem zaraz będzie że takie info macie od Wieśka

  • Chopie, tu nie ma: „jakieś 20 metrów”, tu dla niektórych mus pisać z dokładnością co do milimetra !

 9. Poszaleliscie a teraz spójrzcie dokładniej na fotki. Ulica jest w remoncie, rozkopana i dlatego tak ją rozmyło .

  • A zdążą tak naprawić, żeby najbliższa burza tego nie zmyła ?
   A zapowiadają na dziś takie, oj zapowiadają…

Dodaj komentarz