Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto chce gruntownie wyremontować kolejną ulicę. „Jest ważna dla komunikacji w dzielnicy”

Ułożenie nowej nawierzchni oraz chodników zakładają plany remontu kolejnej ulicy na terenie Lublina. Tym razem mowa o ul. Budowlanej.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na remont ulicy Budowlanej. W ramach inwestycji ma zostać ułożona nie tylko nowa nawierzchnia lecz także pojawią się też równe chodniki.

Jak wyjaśnia zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk, zadanie ma objąć odcinek od skrzyżowania z ul. Zemborzycką do zakrętu na wysokości elektrociepłowni. Wskazuje również, że ulica ta jest ważna dla komunikacji w dzielnicy Wrotków.

– Przy ulicy Budowlanej mieści się wiele kluczowych dla gospodarki naszego miasta firm i zakładów przemysłowych. Między innymi zlokalizowana jest w tym rejonie Elektrociepłownia Lublin-Wrotków największe źródło energii elektrycznej i cieplnej na Lubelszczyźnie – wyjaśnia Artur Szymczyk.

Zadaniem wybranego w postępowaniu przetargowym wykonawcy będzie w pierwszej kolejności przygotowanie projektu inwestycji a następnie jej zrealizowanie. Miasto chce, aby prace zostały wykonane w ciągu 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.

47 komentarzy

  1. A na zdjęciu fragment drogi w najgorszym stanie który jest poza zakresem przebudowy !!!!!!

  2. To jest wlasnie NAJWAZNIEJSZA aorta serca lubelszczyzny. ulica Budowlana.
    J***c Sowinskiego, Gleboka, Kunickiego, Witosa…

  3. zapraszam na Pliszczyńską lub oddanie ulicy i terenu gminie.

  4. A ul. Sowińskiego wkrótce się rozpadnie….

  5. Budowlana ?!!! W centrum niech porobią barany

Dodaj komentarz

Z kraju