690 680 960

Potrącenie pieszej na przejściu zakończyło się tragicznie. Kobieta zmarła w szpitalu

Kierujący hyundaiem 80 latek wjechał w przechodzącą na drugą stronę ulicy 81-latkę. Kobieta zmarła po tygodniu przebywania w szpitalu.

Pomimo starań lekarzy nie udało się uratować życia pieszej, która została potrącona przez samochód osobowy na ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Zdarzenie miało miejsce ponad tydzień temu, dokładnie w poniedziałek 1 sierpnia.

Wtedy to na wysokości sklepu Lewiatan kierujący hyundaiem 80-latek wjechał w kobietę, która przechodziła przez jezdnię korzystając z przejścia dla pieszych. Poszkodowana poruszała się ze strony lewej na prawą względem kierunku jazdy auta, co oznacza, że zbliżała się już do końca przejścia.

Kobieta doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Lekarze właśnie poinformowali, że 81-latka zmarła. Jest to już 13 tragiczny w skutkach wypadek w naszym regionie od początku wakacji.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

28 komentarzy

 1. Podpis dudy dał jej pierwszeństwo… Pierwszeństwo śmierci.

  • Gdyby przechodząca kobieta nie miała pierwszeństwa, to by jej nie potrącił? Rozwiń myśl. W jaki niby sposób brak pierwszeństwa poprawiłby bezpieczeństwo przechodzącej kobiety?

 2. Loki koki a włosy wypadły...

  A dziad ślepy ? Już się zbliżała ,aby zejść z przejścia. Spieszyło mu się?

  • nowe przepisy zabijaj wiecej ludzi brawo

   • Co mają przepisy do tego? Kobieta po staremu i po nowemu, przechodziła by dokładnie tak samo. Najpierw 5 minut czekania przez wejściem, a potem, gdy zrobiło się pusto – przechodzenie. A, że przechodziła powoli, to nie zdążyła przejść przed ślepym kierującym.

   • A co to baranie ma wspólnego z nowymi przepisami?
    Czy wcześniej pieszy, który już był na przejściu, mało tego, schodził już z przejścia – nie miał pierwszeństwa?

    • Może chodzi mu o to, że gdyby nie durny zakaz przechodzenia przez jezdnię wpatrzonym w telefon, to kobiecina by tak nie przechodziła.
     U „pogromców pieszych” wszystko trzeba czytać odwrotnie. Przyzwolenie na rozjeżdżanie ludzi przechodzących przez jezdnie, też ma podobno poprawić bezpieczeństwo. Ja dla poprawy bezpieczeństwa, PdP by jeszcze zaminował. Wtedy piesi uważali by jeszcze bardziej. Może w hełmach i kamizelkach kuloodpornych by przechodziła. Dzięki temu byli by bezpieczniejsi.

   • Jakie nowe przepisy?
    W cywilizowanych krajach działają one od ponad 30 lat.

 3. Dożywotnio mu prawko zabrać!😆

 4. Ty człowieku umiesz czytać!!! Pisze że na przejściu.

 5. Pisane na kolanie

  Od momentu wprowadzenia przepisu o pierwszeństwie pieszego pod każdym artykułem o tragicznych zdarzeniach z udziałem pieszego na pasach i samochodu większość komentujących twierdzi że to wina przepisu. Zastanawiam się dlaczego polscy kierowcy wyjeżdżając za granicę poruszają się po zachodnich drogach i jakiś nie slychac by wjeżdżali w pieszych by machali rękoma i wyzywali ludzi wchodzących na przejście czy kleli bo ktoś wszedł a król szos się musiał zatrzymać. Myślę że te bezsensowne komentarze o przepisie pochodzi od ludzi o niskiej kulturze osobistej od ludzi bez wychowania czy w końcu od mistrzów kierownicy którzy myślą tylko o sobie i są przeświadczeni że są najlepszymi kierowcami świata. A w rzeczywistości są popristu miernymi kierowcami.

  • Zachowanie o którym słusznie piszesz jest spowodowane pogardą pato-kierowców dla ludzkiego życia i zdrowia objawiające się ignorowaniem przepisów. To zwykli samochodziarze, którym jednia na drodze publicznej pomyliła się z afrykańskim buszem. Potrącenie pieszego na PdP musi zawsze i bezwzględnie być uważane za usiłowanie zabójstwa z premedytacją. I to ich zidiociałe usprawiedliwienie, że „cmentarze są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo”… Wymiotować się chce kiedy czytam podobne bzdury pod informacją o zamordowaniu lub pozbawieniu zdrowia pieszego na PdP. Trzeba oczyścić polskie drogi z patologii. Powinni siedzieć w więzieniu od 15 lat i mieć zabrane uprawnienia na min. lat 25. Wtedy skończy się rumakowanie. Jazda na głębokim pomarańczowym, omijanie pojazdów ustępujących pieszym.

   • Lomax dokładnie!
    Szkoda kobiety.
    Kondolencje dla rodziny.

   • Masz rację Lomax. Niestety narastają kolejne pokolenia kretynów drogowych. I nie tylko drogowych… Cóż, idiokracja się dzieje…

  • Z jakiegoś względu Niemcy polikwidowali przejścia dla pieszych. Chyba nie dlatego że były bezpieczne..

   • I teleporty na ich miejsce porobili.

   • Co za brednie!
    U Niemców ruch jest tak uspokojon i bezpieczny , że przechodzenie poza PdP jest bezpieczniejsze niż w Polsce przez PdP na zielonym.
    I dlatego doszli do wniosku, żeby pozwolić ludziom na przechodzenie w dowolnym miejscu, a nie tylko po PdP.

   • Tak głąbie – W Niemczech nie ma przejść dla pieszych a mieszkańcom, którzy nie mają prawa jazdy zabrania się wychodzić z domu 🙂

 6. Ja obstawiam wtargnięcie. Dziadek spodziewał się, że babcia odmówi 2 dziesiątki, a ona zanim wlazła odmówiła tylko 1 dziesiątkę różańca.
  A w dodatku przechodziła ze złej strony, bo lewy pas to nie kółko różańcowe.

  • Ty w ogóle czytasz co piszesz. Moja babcia straciła życie na przejściu dla pieszych zchodząc z niego. To kierowca nie zachował ostrożności i do tego powiedział że w ogóle jej nie widział, wiec gdzie się patrzył! Miała pół metra do zajejścia. I pomysł przed tym co napiszesz bo całą rodziną zmarłej to czyta a ty próbujesz zrzucić winę na ofiarę.

 7. Zdumiewające, że pojazdem potrącającym był trzeźwy kierujący samochodem, a nie pijany rowerzysta.
  Może należy jeszcze bardziej zwiększyć mandaty za jazdę rowerem po pijaku, bo pijani rowerzyści wiozą śmierć.

 8. Pisanie na kolanie ma zupełną rację . Wszystko w temacie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt