Pościg za pijanym kierowcą ciężarówki. Mężczyzna miał blisko 6 promili (zdjęcia)

Blisko 6 promili alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymany po pościgu przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna trzeźwieje w areszcie, wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzący kontrolę w Chojnach w woj. dolnośląskim zostali powiadomieni o niebezpiecznej jeździe kierowcy pojazdu ciężarowego. Mężczyzna jechał pojazdem drogą S8 w kierunku Wrocławia.

Kierujący nie był w stanie zapanować nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier energochłonnych. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Po sześciokilometrowym pościgu inspektorzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Jak się okazało, mężczyzna nie był wstanie o własnych siłach wyjść z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Na miejsce inspektorzy wezwali służby medyczne i policję. Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 5,6 promila (2,7 mg/l) w wydychanym powietrzu.

W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem. Nietrzeźwego kierowcę inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przekazali do dalszych czynności policji.

(fot. GITD)

Zobacz również

23 komentarze

 1. pewnie ze wschodu

 2. to tylko potwierdza, że każdy kierowca ciężarówki…
  ma szczęście, że nie kierował rowerem a jedynie ciężarówką, bo jeszcze parę lat temu poszedł by za to siedzieć

 3. Miejmy nadzieję, że Sąd nie będzie zbyt surowy i nie ukaże kierującego zakazem kierowania. To jedyny żywiciel rodziny, człowiek uczciwie pracujący. On bułki wiezie, i gdyby nie poświęcenie (w najtrudniejszym zawodzie na świecie) to byśmy z głodu umarli.
  Zatrzymać można na maksymalnie 48 godzin. W tym czasie przesłuchać. Na trzeźwo, tylko, że z 6 promili może nie wytrzeźwieć w takim czasie. Chyba sąd będzie musiał przedłużyć dobę hotelową panu kierowcy.

 4. Z bułkami zasuwał to i nie miał czasu wytrzeźwieć. No i gdzie są obrońcy „tirowców”? Coś dziwnie zamilkli. Za usiłowanie zabójstwa z premedytacją i świadome sprowadzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym oczywiście straci prawo jazdy na zawsze i przymusowo popracuje przy usuwaniu ciał ofiar wypadków drogowych przez minimum rok?

  • A którzy obrońcy „tirowców” popierają jazdę w takim stanie? Chyba w twojej bezużytecznej wyobraźni tylko… Wiesz ilu Tirowców poniosło śmierć w „czołówce” z pijakiem? Poczytaj sobie trochę.

  • Żaden obrońca tirowców nie popiera jazdy pod wpływem, ale widać że trafił się przykład ciebie, to poczytaj ilu osobówkami jeździ naprutych 😉

 5. Trochę przesadzili z tymi promilami, w radio Wrocław mówili o 2.5 promilach ?

 6. Zamiast bułek do sklepu, kierowcy TIR-ów najczęściej wiozą śmierć. A za taki towar to ja im serdecznie dziękuje.

  Jesteście niepotrzebni. Zatruwacie środowisko, niszczycie drogi i zabijacie ludzi. Taki oto „pożytek” z waszej „pracy”.

  • Jak dziękujesz to nie powinieneś z niczego korzystać. Zamieszkać w lesie wybuduj ziemianke i jedz grzyby które znajdziesz w lesie, lecz nie wiem czy Twoja inteligencja pozwoli Ci je znalezc

 7. czemu dużymi literami nie jest napisane, że to POLAK. potrafimy tylko głośno krzyczeć jak ukrainiec, żyd czy inny azjata coś nawywija??!!
  jesteśmy jednym z gorszych narodów pod względem pogardzania innych i tolerancji wobec innych. Zastanawiam się czy tego się uczymy w domach, kościołach czy szkołach??

 8. Biorąc pod uwagę jak inni jeżdżą i to na trzeźwo, on może po prostu bał się na trzeźwo jechać w tej dżungli. 🙂

 9. Z ciekawości. Jak „udaremnili” bo przecież drogi nie zajechali? Jak zatrzymać takiego kolosa?

 10. Niezły zawodnik;-)

 11. To w końcu prawie 6 promili, czy 2,5? Bo w ogólnopolskich wiadomościach mówili, że miał 2,5 promila, chyba, że akurat było to TVP i jak zwykle kłamią..?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online