Na rynku w Krasnymstawie podpisali kolejną umowę na przygotowanie trasy S17 Lublin – Zamość

Jest już kolejna umowa na przygotowanie dokumentacji drugiej części drogi ekspresowej S17 pomiędzy Piaskami a Hrebennem. Podpisanie ostatniej zaplanowano na koniec tego tygodnia.

We wtorek na rynku w Krasnymstawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kolejną umowę na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S17 prowadzącej od końca obwodnicy Piask do granicy z Ukrainą. Tym razem chodzi o trzy odcinki o łącznej długości ok. 44 km: Piaski Wschód – Łopiennik, Krasnystaw Północ – Izbica oraz Izbica – Zamość Sitaniec.

Zadaniem wykonawcy, firmy Mosty Katowice, będzie zaproponowanie szczegółowych rozwiązań dla określonego w decyzji środowiskowej przebiegu trasy, z uwzględnieniem obsługi ruchu lokalnego. Projektanci przeprowadzą analizę i prognozę ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także opracowania geologiczno-inżynierskie, hydrogeologiczne, geotechniczne i hydrologiczno-hydrauliczne. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego.

Przyszła 120 km trasa od Piask przez Krasnystaw, Zamość, Tomaszów Lubelski do granicy w Hrebennem została podzielona na trzy części. W minionym tygodniu podpisana została pierwsza umowa dla części pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód. Na najbliższe dni zaplanowano podpisanie ostatniej z umów, tym razem na odcinki Zamość Wschód – Zamość Południe, Zamość Południe – Tomaszów Lubelski, dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, oraz Tomaszów Lubelski – Hrebenne.

Budowę całej trasy S17 od Piask do Hrebennego przewidziano w latach 2021-2025.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

7 komentarzy

  • To są realne działania.

   • realne działania to się przeprowadza w gabinetach urzędów, a to co zrobili wczoraj to jest niestety ale szopka pod publiczkę żeby „ciemny lud” zobaczył jak to my nie działamy. ŻENADA i tyle

 1. Warszawa Lublin na ukończeniu, Lublin Rzeszów lada dzień zaczynają budowę. Piaski Zamość i piaski Chełm robiona jest dokumentacja. Wreszcie coś ruszyło z tą polską wschodnią.

 2. To historyczna chwila dla regionu i miasta

 3. ano się dzieje, słoiki z Zamościa szybciej do Wawy dojadą

 4. Zobacz na jakość tej nawierzchni budowanej perz PORR od Parafianki do granicy województwa , doły w betonie aż żal droga za ten odcinek 610 mln zł
  pytam gdzie jest nadzór …, gdzie te barany z gddkia czy to tałatajstwo nie będzie jeździć w stronę Warszawy czy znów obudzą się z ręką w nocniku jk w dolinie Ciemięgi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.957zł 0.02%
  • GBP 4.9576zł -0.62%
  • EUR 4.4916zł 0.38%
  • CHF 4.2117zł 0.26%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka