690 680 960

Pościg za kierowcą audi. Mężczyzna porzucił pojazd i pieszo uciekał z dzieckiem na rękach

Bialscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego audi. Jak się okazało, 27-latek w pojeździe przewoził 8-letnią córkę znajomej. Mieszkaniec Białej Podlaskiej uciekał przed policjantami, ponieważ posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Zdarzenie miało miejsce w środę rano na al. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Policjanci zwrócili uwagę na audi, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli. Mężczyzna widząc sygnały świetlne i dźwiękowe początkowo zatrzymał auto, ale po chwili gwałtownie odjechał z miejsca kontroli.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekinierem. Mężczyzna w trakcie pościgu nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania. Dodatkowo popełniał szereg wykroczeń między innymi wyprzedzając na przejściu dla pieszych, czy nie stosując się do znaku STOP. Niestety stwarzał tym samym zagrożenie zarówno sobie, jak też innym użytkownikom ruchu drogowego. Po wjechaniu na drogę serwisową kontynuował ucieczkę pieszo. Co ciekawe, początkowo na rękach trzymał dziecko, z którym wcześniej podróżował.

Mężczyzna ostatecznie został zatrzymany przez policjantów. Wówczas okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Razem z nim podróżowała 8-letnia córka znajomej, którą miał się opiekować. Dziewczynka przewożona była bez fotelika.

27-latek był trzeźwy, jak się okazało, powodem ucieczki był aktywny zakaz kierowania pojazdami widniejący na koncie mężczyzny. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

(fot. Policja Biała Podlaska)

12 komentarzy

  1. Rozumiem, że prawa rodzicielskie za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia nie zostaną odebrane tak jak PJ?

  2. Najbardziej to narazili ci goniący.

  3. Sam nałóż sankcje na niemieckie i francuskie produkty. Przenieś numer telefonu z orange i t-mobile. Bądź panem, decyduj i nie wspieraj ludobójstwa przesyłając kasę do opornych zachodnich krajów. ps. to audi też niemieckie 🙁

  4. 500 +pod rękę i w pole.

  5. IQ grubo poniżej 100 u tego dekla z kałdi.

  6. IQ grubo poniżej 100 u dekla.

  7. Kto takie qrw……y spłodził???

  8. Kolejny prawicowy katolik?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie