690 680 960

Ponad tysiąc biegaczy pojawi się na ulicach Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę w Lublinie odbędzie się kolejna duża impreza biegowa. Tym razem Czwarta Dycha do Maratonu. Trasa została wyznaczona w rejonie Zalewu Zemborzyckiego.

Kolejna, czwarta już edycja Dychy Do Maratonu, odbędzie się w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim. Biegacze wystartują w samo południe z okolic Słonecznego Wrotkowa. Trasa wiedzie ul. Bryńskiego, Krężnicką i Cienistą. Następnie ścieżką rowerową wzdłuż brzegu zalewu, przez ośrodek Marina, ponownie ul. Bryńskiego i do ośrodka Słoneczny Wrotków. Ta edycja Dychy Do Maratonu może być rekordowa pod względem frekwencji. Dotychczasowy rekord wynosi 1670 osób, które ukończyły bieg. Tym razem swój udział zapowiedziało około 1,8 tys. biegaczy.

Limit czasu, jaki został wyznaczony biegaczom na pokonanie trasy, wynosi 80 minut. Dlatego też w godzinach od 12:00 do 13:30 będą występowały utrudnienia w ruchu. Inaczej pojadą też autobusy komunikacji miejskiej linii nr 8 i 78. Kurs linii nr 8 z przystanku Okopowa o godz. 11:55 zostanie skierowany przez ul: Janowska – Żeglarska – Osmolicka do pętli w lesie Dąbrowa. Kurs z przystanku Zemborzyce Górne z godz. 12:38 nie będzie zrealizowany.

W zamian za to uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z przystanku Dąbrowa o godz. 12:43, który zostanie skierowany ul. Osmolicka – Żeglarska – Janowska – Nadbystrzycka – Narutowicza – Okopowa.
Z kolei kurs linii nr 78 z godz. 12:45 z przystanku Zemborzyce – kościół w przypadku wstrzymania ruchu przez służby porządkowe będzie oczekiwać na możliwość przejazdu i po przebiegnięciu uczestników biegu ruszy w dalszą trasę. Utrudnienia będą mieli także rowerzyści, gdyż ścieżka rowerowa od mostu na ul. Cienistej do Ośrodka Słoneczny Wrotków będzie zajęta przez uczestników biegu.

69

(fot. lublin112)
2018-04-07 23:09:35

11 komentarzy

 1. I to mi się podoba, informowanie za wczasu o utrudnieniach, organizacja dodatkowej komunikacji miejskiej. Kiedyś przed biegiem dostawałem ulotki o utrudnieniach do skrzynki pocztowej, ale pewnie już im się znudziły takie akcje.

 2. Po ścieżce rowerowej? Komedia! Jeszcze po torowisku wzdłuż Janowskiej ich puśćcie, bieganie jest takie trendy że pociągi poczekają.

  • Ulicami – zle. Sciezka rowerowa – zle. Czy mozna w jakis sposob wam, swiete krowy dogodzic?

   • napełnij im koryto, żrąc nie będą zwracać uwagi na to co dzieje się dookoła

    • Nie trzeba – moje jest już pełne, bo zamiast pierdołami w stylu biegania w homo ciuchach zajmuję się ciężką pracą.

     • @lol: To pracuj inteligentnie a nie ciężko, to może będziesz miał czas na jakąś pasję. A pasji innych nie komentuj, bo jak widać nikt Cię nie pytał o zdanie przed organizacją tej imprezy.

     • nie nazwał bym cięzką pracą rozkładanie nóg za 100zł za godzine

 3. Komu potrzebna linia 8 do Dąbrowy? Nie można jej puscic do Prawiednik?

 4. … to zaczynamy sezon biegowo-pielgrzymkowy.

  • Zrobcie z lublina Warszawę – miasto biegających jeżdżących rowerami i protestujących po ulicach…. Przejechac nie można spokojnie przez tych pseudo sportowców.. Jak ja chce uprawiac sport to jakos sie nie obnosze z tym na pół miasta.

 5. Nareszcie bieg na terenach rekreacyjnych, a nie w samym centrum miasta jak zazwyczaj.
  Dobry pomysł.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas