690 680 960

Pomóżmy Oleńce nadrobić stracony czas…

Oleńka to 7 miesięczna dziewczynka z zespołem Downa i wadą serca, która większość swojego krótkiego życia spędziła w szpitalach. Ola wymaga pilnej i profesjonalnej rehabilitacji by dorównać rówieśnikom z zespołem Downa. Dlatego każda nawet najmniejsza darowizna jest w przypadku Oli na wagę złota.

Przez swoja chorobę Oleńka jest na etapie rozwoju 2 miesięcznego dziecka, a jej wada serca oraz duża jego niewydolność spowodowała, że ma niskie przyrosty masy ciała, waży jedynie 4 kg, i nie rozwija się jak inne dzieci, nawet te z zespołem Downa. Ola nie potrafi unosić głowy, nie przewraca się na boki, nie wyciąga rączek do zabawki oraz nie potrafi nawet właściwie pić z butelki.

Oleńka jest pod stałą opieką wielu specjalistów, ale niestety, ze względu na częste pobyty w szpitalu oraz naglący czas, Rodzice zmuszeni są do korzystania z usług odpłatnych. Mimo również udanej operacji serduszka Ola ma zaburzenia rytmu serca co wiąże się z przyjmowaniem leków na stałe.

Stała rehabilitacja Oli, w chwili kiedy jest Ona najbardziej plastyczna, stwarza duże szanse na to, że w przyszłości będzie w miarę samodzielna pomimo, że jest odmienna genetycznie. Bardzo często słyszymy „Czym skorupka za młodu nasiąknie (…)”, dlatego w pierwszej kolejności trzeba skupić się na poprawie napięcia mięśni, które pozwoli Oli na osiągnięcie kolejnych milowych kroków w rozwoju. Wymaga to jednak szybko rozpoczętej, stałej i systematycznej rehabilitacji.

Celem zbiórki jest zapewnienie Oli rocznej rehabilitacji obejmującej 2 wizyty rehabilitanta oraz 1 wizytę u neurologopedy tygodniowo. Na dzień dzisiejszy przekazano na powyższy cel 4 438 zł, brakuje jeszcze 5 162 zł, a do końca zbiórki zostało 5 dni. W prosty sposób możesz przyczynić się do tego, aby Oleńka mogła rozwijać tak samo jak inne dzieci z chorobą Downa.

Możliwie są dwie formy pomocy Oli:

1) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka „Walka o przyszłość Oli”.

2) przekazując darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920 z dopiskiem: Leczenie Oli

2017-02-23 14:04:46
(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Jasio z zespołem Downa miał rację śpiewając: „Jus niedługo bendom nas miliony”.
    Pomagajmy.

  2. Pomogę mam syna 6 miesiąc się urodził waga 900 gram w pełni zdrowy bozia dała w tej chwili 2 lata ma z tego pomagam innym bo mogłem i ja prosić o pomoc choć mam pieniądze niemałe ale się kiedyś skończą pomagam jak moge ludziom i WOSP wspieram bo inkubatory i cały sprzęt był W szpitalu ich

  3. Wpłaciłam, niestety niedużo bo chwilowo w dołku jestem. Się tylko pytam gdzie są wszyscy „obrońcy życia”? mają okazję się wykazać :/

    • Obrończyni życia

      Obrońcy życia również reagują. Wpłaciłam ile mogłam, choć mam na utrzymaniu trójkę dzieci a mąż chwilowo bezrobotny

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska