Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny śmigłowiec krąży nad Lublinem. Latają nim antyterroryści (zdjęcia)

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji z pododdziałów kontrterrorystycznych z terenu całego kraju oraz funkcjonariusze innych służb doskonalą swoje umiejętności. Do działań wykorzystywany jest m.in. śmigłowiec policyjny.

Od południa mieszkańcy Felina, Majdanka czy też Bronowic obserwują krążący nam tą częścią miasta śmigłowiec. W ciągu godziny otrzymaliśmy od czytelników dziesiątki pytań na ten temat. Nie brakuje wśród nich teorii spiskowych, gdyż niektórzy widząc policyjną maszynę sugerują np. poszukiwania za niebezpiecznym przestępcą czy też ucieczkę więźniów.

Okazuje się jednak, że nie ma powodów do obaw. W Lublinie odbywają się bowiem ćwiczenia funkcjonariuszy policji z pododdziałów kontrterrorystycznych. Kilkudziesięciu z nich, m.in. na terenie dawnej jednostki wojskowej na Majdanku czy też nad Areną Lublin, doskonali swoje umiejętności z zakresu działań taktyczno – wysokościowych. Są one niezbędne w trakcie wykonywania akcji bojowych czy też działań ratowniczych.

Do zadań kontrterrorystów należy bowiem nie tylko zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw. Funkcjonariusze ci również często wspomagają swoich kolegów z innych jednostek w działaniach realizacyjnych czy też minersko-pirotechnicznych, jednak biorą też udział w akcjach ratunkowych w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych lub awarii technicznych.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

  1. Straszne rzeczy.

  2. niech się szkolą przed pokojowym marszem pedałów LGBT !

  3. Czy tylko dla mnie latają za nisko ?

  4. Tylko brakowało żeby fotoradar zamontowali.Hehehe

  5. DOBRZE ZE TOWAR SZYBKO UPCHNOLEM NA CZAS

  6. Niech nad poligonem latają! Tylko hałasu dużo robili że okna trzeba było zamykać.

  7. A juz myślałam że będzie padać, bo helikoptery nisko latają…

Z kraju