Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjant na urlopie zatrzymał kobietę podejrzaną o oszustwa internetowe

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie będąc na urlopie zatrzymał kobietę podejrzaną o oszustwa internetowe. 23-latka została doprowadzona do prokuratury, a następnie objęta policyjnym dozorem.

W miniony czwartek rano funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie na urlopie jechał samochodem przez osiedle Świt w Lublinie. W pewnym momencie, w pobliżu placu zabaw zauważył kobietę, która wyglądem przypominała osobę poszukiwaną.

Policjant wysiadł z pojazdu, a następnie podbiegł do kobiety. Po przedstawieniu się i pokazaniu odznaki zatrzymał ją. W międzyczasie o tym fakcie powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał policjantów będących na służbie.

Po wylegitymowaniu okazało się, że policjant nie mylił się i doskonale zapamiętał wizerunek osoby poszukiwanej. Okazała się nią 23-letnia mieszkanka Lublina, która był poszukiwana przez Komisariat Policji w Bełżycach do sprawy oszustw internetowych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Mundurowi z Bełżyc ustalili, że mieszkanka Lublina podejrzana jest o dokonanie siedmiu oszustw. 23-latka od maja do sierpnia kontaktowała się z osobami, które wystawiały na jednym z portali ogłoszeniowych sprzęt elektroniczny. Następnie przedstawiała sfałszowane potwierdzenie przelewu i odbierała sprzęt, za który w rzeczywistości nie zapłaciła. Łącznie kobieta wyłudziła sprzęt o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach odzyskali już część tego sprzętu o wartości prawie 5 tysięcy złotych m.in. aparat fotograficzny, komputer i monitor.

W piątek 23-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

18 komentarzy

 1. Wykonywał pracę poza godzinami pracy? Uuu będzie mandacik. Czekam na interwencje inspekcji pracy, urzędu skarbowego i zus.

  • Dobrze, że nie na zwolnieniu…

   • Brawo dla tego policjanta, widać że to prawdziwy policjant a nie pseudo. Więcej takich mundurowych to by się oszustom odechciało oszukiwać. A ty co piszą głupoty niech oszuści ich oszukają.

    • Uważaj lepiej na siebie, żeby Ciebie nie oszukali, bo najwidoczniej nie zdajesz sobie sprawy na jaka skalę ten proceder jest w Polsce rozpowszechniony. Poczytaj może niebezpiecznik, poprzeglądaj ogłoszenia na olx, to przejrzysz na oczy. Oszuści są bezwzględni, a policja złapie co najwyżej mały procent z nich, albo płotki i słupy.

 2. Czyli i tak ja puścili?

 3. Nic jej nie zrobią. Ciocia sędzia z kasty zwolni a wujek z PO da nową robotę. Tak dla odstresowania biednej niuni.

 4. Jeszcze w piaskownicy się bawi?? Toź to biedne dziecko , na zabawki zbiera , bo starzy skąpili.??

 5. Policjant na urlopie nie ma prawa wykonywać żadnych czynności służbowych. Zatrzynanie jest nieważne……

  • Ma odznakę i legitymację to może i na urlopie i dniu wolnym od służby. Głupoty piszesz bo nie lubisz Policji. Więc nie dzwoń nigdy na 112 z błaganiem o pomoc.

 6. Policja złapała a prokuratura wypuści. Ponieważ nie będzie możliwe wyrwać kasę od złodziejki. Znam to z autopsji. Niestety. Brawo dla policjanta.

 7. Bo paczki to sie wysyła jak jest kasa na koncie a nie jakieś tam potwierdzenie. Ten jeden dzień do momentu zaksięgowania nikogo nie zbawi.

 8. Dobrze zrobił jako obywatelskie zatrzymanie.Nagroda i awans z Urzędu.

Z kraju